w

HahaHaha DramatDramat SuperSuper

[VIDEO] Czeczeński prezydent Ramzan Kadyrow grozi Europie: „Jeśli nie przestaniecie, zdobędziemy cały kontynent i będziemy nim rządzić”

fot. Twitter / Facebook

Przywódca Czeczenii, Ramzan Kadyrow, wypowiedział się na głównym kanale Rosyjskiej telewizji, gdzie postanowił wyrazić swoje zdanie na temat nałożonych na Rosję, a więc i Czeczenię sankcji.

24 lutego w godzinach porannych Putin wypowiedział wojnę Ukrainie. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a inwazja rozpoczęła się od ataków bombowych na strategiczne cele położone na całym terytorium Ukrainy. Od samego początku Rosję wspierał czeczeński prezydent, Ramzan Kadyrow.

26 lutego świat obiegła wiadomość, że czeczeńskie wojska zostają wysłane do Ukrainy. Ramzan Kadyrow poinformował, że gotów jest posłać na Ukrainę nawet 70 tysięcy żołnierzy, a specjalne czeczeńskie jednostki byłyby pod bezpośrednią władzą Putina.

Zaledwie kilka godzin po wkroczeniu na terytorium Ukrainy Czeczeńcy odnieśli jednak wielkie straty, a podczas ataku na konwój zginął Magomed Tuszajew, czeczeński generał, który dowodził elitarną jednostką.

Ramzan Kadyrow grozi Europie

Ostatnio Kadyrow odgrażał się, że jeśli zachód nie zdejmie sankcji do… 31 lutego, to Czeczenia nałoży własne sankcje na zachód.

Teraz Ramzan Kadyrow podczas wypowiedzi na kanale pierwszym rosyjskiej telewizji kolejny raz poskarżył się na nałożone przez zachód brutalne sankcje i zapowiedział, że „Jeśli oni (zachód) będą nadal się tak zachowywać, to zdobędziemy całą Europę i w przyszłości będziemy nią władać„.

Allahu Akbar” -zakończył przemówienie Kadyrow.

A pomyśleć, że jeszcze niecały tydzień temu Kadyrow śmiał się z nakładanych na Rosję sankcji. Czeczeński przywódca najwyraźniej zaczął odczuwać ich wpływ.

Sankcje zostały nałożone na Rosję, a więc jednocześnie też na Czeczenię, która jest autonomiczną republiką wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej.

Po wojnie w Czeczenii rząd Rosji wręczył wielkie sumy czeczeńskim politykom, którzy objęli władze, co wyjaśnia prorosyjskie stanowisko czeczeńskiego rządu.

Źródło: Reddit ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Ukraińscy cywile ukradli Rosjanom czołg i jadą na przejażdżkę: „Jest zaje*iście!”

Natalia Siwiec przyjęła uchodźców pod swój dach i apeluje: „Za chwilę może być tak, że nie będę miała czym pomagać”