w

Kadyrow grozi Polsce i stawia warunki. „W sześć sekund pokażemy wam, na co nas stać” [VIDEO]

fot. Twitter / Telegram screenshot

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow podzielił się nową wiadomością na swoim kanale w komunikatorze Telegram. Dyktator wspomina sytuację z 9 maja i domaga się przeprosin, jednocześnie grożąc Polsce. „Nie zostawimy tego tak po prostu„.

Znany z prorosyjskiej postawy przywódca Czeczenii opublikował apel na swoim kanale na Telegramie. Kadyrow domaga się, aby Polski rząd przeprosił za oblanie ambasadora farbą i przekazał, że Rosja nie zignoruje „ataku” na swojego dyplomatę.

Co Polska chce osiągnąć? Po Ukrainie, jeśli będzie komenda, w sześć sekund pokażemy wam, na co nas stać. Lepiej zabierzcie broń, najemników [z Ukrainy – przyp.red.] i oficjalnie przeproście naszego ambasadora. Nie zostawimy tego tak po prostu” – mówi w zamieszczonej wiadomości Kadyrow.

Dyktator przestrzegł Polskę, że twarda postawa wobec Rosji „źle się skończy”.

Gracie w bardzo złą grę z naszym państwem… Nie grajcie według melodii Zachodu i Ameryki. To nie skończy się dobrze” — ostrzega Kadyrow.

Incydent w Warszawie

9 maja około godziny 11 w Warszawie rozpoczęła się manifestacja przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Na placu zaprotestowali Ukraińcy i Polacy, którzy chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec rosyjskiej inwazji Ukrainy.

W pewnym momencie na miejsce przybył rosyjski ambasador Siergiej Andriejew, a atmosfera się zagotowała. Protestujący otoczyli ambasadora Rosji, a po chwili na jego twarzy wylądowała substancja przypominająca krew.

– „Podeszliśmy do ambasadora, rozerwaliśmy paczki sztucznej krwi, a ta krew spadła na ambasadora i jego asystenta. Odeszli zawstydzeni, gdy krzyczeliśmy „faszyści”. Nie pozwoliliśmy im złożyć kwiatów” – mówiła jedna z inicjatorek ataku, Iryna Zemliana.

„Dyplomaci cieszą się szczególną ochroną – niezależnie od polityki jaką prowadzą rządy, które oni reprezentują” – skomentował zdarzenie szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.

Źródło: Telegram ; NEXTA

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Marcin Hakiel, fot. Instagram @marcinhakiel

Marcin Hakiel

Putin mianuje ochroniarza na stanowisko ds. „sytuacji kryzysowych” po tym, jak poprzednik „spadł z wodospadu”