w

HahaHaha SuperSuper

Wyciekła rozmowa z rosyjskim dowódcą. „Mam dość tych telefonów”. Nie uwierzycie, co rozkazał swoim żołnierzom

fot. Zdjęcie podglądowe / Facebook - General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa przechwyciła rozmowę toczoną przez rosyjskich żołnierzy. Okazuje się, że dowództwo domaga się zdjęć zniszczonego sprzętu, a jeden z rosyjskich dowódców wpadł na interesujący pomysł.

W ostatnim czasie Rosja nie może pochwalić się żadnymi większymi sukcesami w toczonej z Ukrainą wojnie. Rosjanie nie zdobyli jeszcze żadnych większych miast, a według doniesień rosyjskie wojska wycofują się spod Kijowa, gdzie ukraińska armia przeprowadziła ostatnio kontrofensywę.

Rosjanie niszczą własny sprzęt

Według informacji Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Rosjanie sami pozorują swoje sukcesy. W piątek opublikowana została przechwycona rozmowa, podczas której rosyjski dowódca każe niszczyć swoim podwładnym… własny sprzęt, a później dokumentować zniszczenia, bo jego przełożeni domagają się zdjęć ukazujących sukcesy na froncie. Warto wspomnieć, że Rosjanie i Ukraińcy często używają niemal identycznego sprzętu.

Podczas rozmowy dowódca informuje, że zgłosił najnowsze „osiągnięcia” do przełożonych, ale wymagają oni zdjęć.

— „Już wszystkim to zgłosiłem. Teraz czekają na zdjęcia. Pistolety, moździerze, karabiny maszynowe, mnóstwo krwi, bandaże i całe to g*wno” — mówi dowódca.

Dowódca jest wyraźnie wzburzony żądaniami przełożonych i mobilizuje swoich żołnierzy do działania.

— „Mam dość tych telefonów, musimy już coś robić!” — przekazuje dowódca, na co żołnierz zapewnia. — „Za chwilę zniszczymy moździerze, zrobimy zdjęcia, a potem pewnie wyrzucimy do rzeki

Przywódcy spodobała się deklaracja żołnierzy, ale domaga się szybkiego wykonania zlecenia.

— „Tylko szybko proszę!” — mówi.

Całą rozmowę możecie usłyszeć poniżej.

Straty Rosjan

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy donosi, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę najeźdźcy stracili około 17,8 tysiąca żołnierzy. Ukraińskie służby podają, że straty Rosjan to: 631 czołgów, 1776 pojazdów opancerzonych, 317 systemów artyleryjskich, 100 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych oraz 55 systemów obrony przeciwlotniczej.

Dane Ukraińców wskazują też na 143 zniszczone samoloty, 134 helikoptery oraz 87 bezzałogowych statków lotniczych.

Źródło: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy – Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Ilona Łepkowska, Antek Królikowski

Ilona Łepkowska ostro podsumowała Antka Królikowskiego. „Jest trochę pajacem”. Później było już tylko mocniej

Władimir Putin

Władimir Putin jest poważnie chory? Pewien lekarz w krótkim czasie odwiedził go aż 35 razy! To nie są dobre wieści dla Rosjan