w

SuperSuper HahaHaha

Wołodymyr Zełenski w wyjątkowy sposób uhonorował niezłomność żołnierzy z Wyspy Węży. Teraz już nikt nie zapomni, jak odprawili rosyjski okręt

Wołodymyr Zełenski, fot. @zelenskiy_official, screenshot Twitter
Wołodymyr Zełenski, fot. @zelenskiy_official, screenshot Twitter

Zaraz po tym, jak w Ukrainie wybuchła wojna, rosyjska marynarka zaatakowała Wyspę Węży. Stacjonujący tam żołnierze wykazali się wielkim męstwem odprawiając statek z kwitkiem. Wołodymyr Zełenski pochwalił się, jak uhonorowano ich odwagę.

Wojna w Ukrainie trwa nieprzerwanie od 24 lutego. Od tamtego czasu media z całego świata rozpisują się o odwadze i męstwie ludności zamieszkującej to państwo. Niezależnie od tego, czy są to żołnierze, czy też cywile, wszyscy bronią terytorium swojej ojczyzny w taki sposób, jak tylko potrafią. Nie brakuje im przy tym sprytu. Niedawno na jaw wyszło, że mieszkańcy Iziumia uraczyli rosyjskich mundurowych ciasteczkami, po których dwóch z nich zmarło, a blisko 30 trafiło do szpitala.

Symbolem heroizmu Ukraińców stali się żołnierze, którzy stacjonowali na Wyspie Węży. Rosyjski okręt zaapelował do pograniczników o złożenie broni. Ci odpowiedzieli:

Rosyjski okręcie, pie*dolcie się.

Ostatecznie zostali oni ostrzelani z morza i powietrza. Na początku podejrzewano, że nikt nie wyszedł z tego cało. Informację tą wstępnie potwierdził także prezydent Wołodymyr Zełenski.

Na naszej Wyspie Węży broniący jej do końca chłopcy, pogranicznicy bohatersko zginęli, ale nie poddali się. Wszyscy zostaną pośmiertnie odznaczeni orderami Bohatera Ukrainy.

28 lutego Siły Zbrojne Ukrainy przekazały, że załoga garnizonu jednak przeżyła. 82 żołnierzy zostało wywiezionych z Wyspy Węży na pokładzie holownika morskiego Szachtier, który należał do Floty Czarnomorskiej. Zostali oni przetransportowani do okupowanego Sewastopola.

Wołodymyr Zełenski uhonorował żołnierzy z Wyspy Węży

Mimo trwającej wojny Zełenski jest bardzo aktywny na Instagramie. Na swoim profilu publikuje wpisy, w których opowiada o tym, co dzieje się obecnie na Ukrainie, a także zwraca się m.in. do państw sąsiedzkich z prośbą o pomoc. Ostatnio zaapelował też o zaprzestanie kupowania rosyjskiego paliwa, ponieważ w ten sposób wspiera się wojska Władimira Putina.

Tym razem przekazał dobre wieści. Otóż okazuje się, że ukraińskie władze postanowiły w szczególny sposób uhonorować męstwo żołnierzy z Wyspy Węży. Hasło, które wypowiedzieli do rosyjskich marynarzy pojawiło się na znaczkach pocztowych.

Fraza, która stała się symbolem niezłomności ukraińskich obrońców, jest teraz na znaczkach pocztowych. Używaj i pamiętaj, że „rosyjski okręt wojenny” zawsze ma tylko jeden kierunek 0 zakomunikował Wołodymyr Zełenski.

Prezydent na potwierdzenie tych słów zapozował z klaserem, w którym znalazły się niewielkie etykiety, które już wkrótce pojawiają się na kopertach.

Prawda, że piękny gest?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Katarzyna Bosacka fot. Instagram @katarzynabosacka

Katarzyna Bosacka sprawdziła, który żurek lub zakwas warto kupić na Wielkanoc 2022. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Gwiazdy - koncert „Cud życia”, fot. Piotr Podlewski, AKPA

[ZDJĘCIA] Gwiazdy TVP na koncercie wielkanocnym „Cud życia”. Nowakowska, Ogórek, Brzozowski, Jacek Kurski z żoną