w

Rosjanie próbowali przeprowadzić kolejny zamach na Wołodymyra Zełenskiego! Wiceminister spraw wewnętrznych apeluje

Wołodymyr Zelenski - fot. Instagram @zelenskiy_official
Wołodymyr Zelenski - fot. Instagram @zelenskiy_official

Wołodymyr Zełenski przez cały czas jest na celowniku rosyjskich służb. Jego doradca ujawnił, że po raz kolejny próbowano przeprowadzić na niego zamach, jednak w porę udało się go udaremnić. Co wiadomo na ten temat?

Wołodymyr Zełenski od początku wojny stał się dla Rosjan celem, który chcą zlikwidować. Mychajło Podoljak twierdzi, że już w pierwszych dwóch tygodniach działań zbrojnych przeprowadzono na niego kilkanaście zamachów, na szczęście wszystkie udało się w porę udaremnić. Ogromny udział ma w tym ludność cywilna, która w porę alarmuje służby o podejrzanych zachowaniach i osobach.

Próbowano przeprowadzić kolejny zamach na Wołodymyra Zełenskiego

Jewhen Jenin, ukraiński minister spraw wewnętrznych, poinformował, że regularnie otrzymują zgłoszenia o niepokojących sytuacjach oraz dziwnie zachowujących się osobach. Wszystko dokładnie badają, by udaremnić zamachy na prezydenta.

Zgodne z prawdą jest zazwyczaj jedno takie zawiadomienie na 10, ale warto, bo wykrywanie sabotażystów to kluczowy czynnik zapewniający bezpieczeństwo publiczne w czasie wojny. Dzięki takim doniesieniom zapobiegliśmy zamachowi na kierownictwo naszego państwa — zakomunikował.

Jenin obiecał, że więcej na ten temat powie już po zakończeniu wojny.

Więcej powiem, jak Ukraina wygra tę wojnę — dodał.

Dotychczas Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymały ponad 800 osób, które są podejrzane o działalność dywersyjną i zwiadowczą na rzecz Rosji. Wiceminister uważa, że zadaniem większości było namierzanie celów, informowanie o pozycji ukraińskich wojsk oraz weryfikacja skuteczności rosyjskich ataków artyleryjskich i rakietowych.

Jewhen zaapelował do cywili, by nie tracili czujności, nawet gdy znajdują się z dala od linii frontu.

Proszę, by nadal informować policję o podejrzanych osobach. Nie traćcie czujności nawet w miejscach oddalonych od linii frontu i koniecznie zwracajcie uwagę na bezpieczeństwo dzieci — apelował.

Jak myślicie, kiedy wojna w Ukrainie dobiegnie końca?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Maryla Rodowicz, fot. AKPA/Podlewski

Maryla Rodowicz nie może normalnie funkcjonować przez uciążliwy ból. Szukając ukojenia, wzięła naraz kilka silnych leków…

Zabiła córkę z zazdorości - fot. screenshot Twitter @FrancoScarsell2, @localteamtv

Co to za matka! W bestialski sposób zabiła maleńką córeczkę, bo ta polubiła nową partnerkę ojca