w

Szokujący widok nad Bałtykiem. Z morza wyłonił się niecodzienny gość [ZDJĘCIA]

fot. Deutsches Meeresmuseum (Facebook)

Spacerowicze odpoczywający na położonej na Bałtyku niemieckiej wyspie Rugia przeżyli prawdziwy szok. W czwartkowy poranek z morza wyłoniło się ponad dwumetrowe zwierzę z imponującymi, białymi kłami.

W czwartek rano, 16 czerwca, na plaży w Rugii pojawił się mors. Informacje o odwiedzinach ssaka morskiego przekazał w piątek Michael Dähne, kustosz w Niemieckim Muzeum Morskim. Sytuacja jest na tyle niezwykła, że to pierwszy raz, kiedy zaobserwowano morsy w tym regionie.

Gdy tylko ludzie zauważyli nietypowe zwierzę, na miejsce wezwany został weterynarz oraz załoga Niemieckiego Muzeum Morskiego. Specjaliści podczas oględzin ssaka morskiego stwierdzili, że na niemieckiej wyspie zawitała młoda samica morsa.

Ludzie byli podekscytowani. Taka okazja nie zdarza się często” – powiedział Michael Dähne.

Weterynarz ocenił, że samica wygląda na zdrową i nie odniosła żadnych widocznych obrażeń. Zwierzę było odpowiednio wykarmione i normalnie oddychało. Część plaży, na której znajdował się mors, została odgrodzona specjalnym kordonem, aby zwierzę mogło odpocząć w spokoju.

Jak się okazuje, obecni w okolicy ludzie nie sprawiali jednak problemów. Michael Dähne pochwalił gapiów, którzy jedynie dyskretnie obserwowali zwierzę i nie przeszkadzali samicy morsa. Jak przekazał pracownik Niemieckiego Muzeum Morskiego, nietypowy gość odpłynął w czwartek wieczorem.

Występowanie morsów

Według Niemieckiego Muzeum Morskiego morsy występują niemal wyłącznie w polarnych regionach Atlantyku i Pacyfiku. Zwierzęta te można jednak sporadycznie zaobserwować również w Morzu Północnym lub cieśninie Skagerrak.

Naukowcy podejrzewają, że utrata stałego lodu jako siedliska spowoduje coraz powszechniejsze migracje tych zwierząt. Specjaliści przewidują, że zmiany klimatyczne doprowadzą do drastycznych zmian w sezonowych migracjach i siedliskach m.in. morsów oraz niedźwiedzi polarnych.

fot. występowanie morsów (Wikipedia)
fot. Vivica von Vietinghoff (Deutsches Meeresmuseum – Facebook)
fot. Vivica von Vietinghoff (Deutsches Meeresmuseum – Facebook)
fot. Vivica von Vietinghoff (Deutsches Meeresmuseum – Facebook)
fot. Wyspa Rugia (Google Maps)

Źródło: rnd.de

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Satelity przejęły niebo - fot. Pexels @Rafael Cerqueira, @Pixabay

Fotograf uchwycił zatrważający widok. Nocne niebo w Stanach Zjednoczonych niemal zupełnie zdominowały… satelity

Tysiące krów zmarło w Kansas z powodu upałów. Przerażające nagrania [VIDEO]