w

SuperSuper DramatDramat

Rosjanie przejęli elektrownię atomową w CZARNOBYLU. Ukraina ostrzega przed wielkim niebezpieczeństwem

fot. YouTube

Niestety wydarzył się scenariusz, którego obawiała się Ukraina oraz cała Europa. Rosja zaatakowała swoich sąsiadów, a wojna pochłania niezliczone ludzkie istnienia. Wojska rosyjskie przejęły teren reaktora jądrowego w Czarnobylu, co może spowodować poważne zagrożenia.

W czwartek przed godziną 4:00 prezydent Rosji wydał rozkaz zrealizowania „specjalnej operacji wojskowej”. Władimir Putin uznał, że musi zareagować na rzekome „groźby” i rozpoczął wojnę na Ukrainie. Od rana doszło do wybuchów we wszystkich większych miastach na Ukrainie. Mieszkańcy stolicy uciekają z miasta, a politycy apelują o zachowanie spokoju i walkę z agresorem.

Rosjanie atakują zarówno obiekty wojskowe, jak i cele strategiczne takie jak lotniska czy ważne dla Ukrainy obiekty. Niestety, rosyjskie bomby i pociski dosięgły też dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast. Ze względu na skalę konfliktu potwierdzono już znaczną ilość ofiar, a jest ich coraz więcej. Między innymi nie żyje 17-latek, który został zabity w obwodzie chersońskim, czy też 14-letnia dziewczynka, na którą spadła bomba podczas jazdy rowerem.

Unia Europejska i reszta „zachodniego” świata chce wykorzystać sankcje, aby zmusić Rosję do zaprzestania swoich działań. Według doniesień mają być one niezwykle dotkliwe, tak aby w jak największym stopniu przemówiły do rozsądku Putina i rosyjskich oligarchów. Gdy świat zastanawia się nad sposobem na zatrzymanie Putina, Rosja przeprowadza ataki na kilku frontach, co utrudnia Ukrainie skuteczną obronę.

Według najnowszych doniesień rosyjskim wojskom udało się zająć elektrownie atomową w Czarnobylu, a personel jest trzymany jako zakładnicy. Czarnobyl znajduje się w pobliżu granicy z Białorusią, a od Kijowa dzieli go około 80 kilometrów. Przypomnijmy, że o ile na terenie elektrowni nie występuje obecnie duże skażenie, uszkodzenie sarkofagu lub wysadzenie składów radioaktywnych substancji mogłoby mieć katastrofalne skutki dla całej Europy.

Rosyjskie wojska okupacyjne próbują przejąć Czarnobyl. Nasi żołnierze oddają swoje życie, aby nie powtórzyła się tragedia z 1986 roku. To deklaracja wojny dla całej Europy” – pisał prezydent Ukrainy na kilkadziesiąt minut przed tragicznymi informacjami.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Sportowcy reagują po ataku Rosji na Ukrainę! Przerażony Artur Szpilka komentuje! „Apokalipsa?”

[VIDEO] Rosjanie wyszli na ulice. Mimo potencjalnych konsekwencji protestują przeciwko wojnie z Ukrainą