w

HahaHaha

Putin odwiedził rannych „żołnierzy” w szpitalu. Jeden z nich zwraca szczególną uwagę [ZDJĘCIA]

fot. Putin w szpitalu (Twitter screenshot)

Niedawno rosyjska telewizja pokazała materiał propagandowy z pobytu Władimira Putina w moskiewskim szpitalu. Internauci doszukali się jednak szczegółów, które podważają autentyczność spotkania z „rannymi żołnierzami”.

Władimir Putin miał odwiedzić Centralny Wojskowy Szpital Kliniczny im. P. W. Mandryka w Moskwie, a zdjęcia i filmy z wizyty zostały rozpowszechnione przez państwowe media. Prezydentowi Rosji towarzyszył minister obrony Siergiej Szojgu, a fakt, że taka sytuacja nie miała dotąd miejsca sprawił, że wizyta odbiła się szerokim echem.

Rzekoma wizyta rosyjskiego dyktatora w Centralnym Wojskowym Szpitalu Klinicznym im. P. W. Mandryka w Moskwie odbiła się szerokim echem w mediach. Sytuacja, że Putin osobiście odwiedziłby rannych żołnierzy sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, nie miała dotąd miejsca. Prezydentowi Rosji towarzyszył minister obrony Siergiej Szojgu.

Wizyta nie była prawdziwa?

Na propagandowym nagraniu widać, jak rosyjski prezydent rozmawia z poszkodowanymi żołnierzami, choć jak zauważają internauci, wojskowi nie wyglądają na rannych czy chorych. Żołnierze stoją przy łóżkach i chętnie odpowiadają przed kamerami.

Pewne elementy nagrania, które podważają jego autentyczność, zostały szybko zlokalizowane przez spostrzegawczych internautów. Okazuje się, że jeden z mężczyzn, który przedstawiony jest jako żołnierz z żoną i synem, wygląda podobnie do jednego z mężczyzn, którzy występowali na obchodzie Putina po jednej z fabryk kilka lat wcześniej.

Rosyjscy „ranni” żołnierze, bez żadnych śladów ran. Putin rozmawia z jednym z nich, który jest uderzająco podobny do robotnika z fabryki, z którym rozmawiał w 2017 r. – zauważa użytkownik Twittera.

W sieci pojawiła się hipoteza, jakoby całe nagranie zostało zainscenizowane, a żołnierze to tak naprawdę osoby z otoczenia Putina. Internauci zastanawiają się również, czy film naprawdę nakręcono w moskiewskim szpitalu.

fot. Twitter

Siła rosyjskiej propagandy… Świeża fryzura… zgolona broda i… brak pościeli na łóżkach? Kamera i aktorzy są tak ustawieni, że Putin wygląda na wyższego od wszystkich. To jest tak sztuczne... – twierdzi inny internauta.

To nie pierwszy raz, kiedy w otoczeniu Putina podczas różnych wizyt zauważane są te same osoby. W internecie można znaleźć między innymi zdjęcia porównujące odwiedziny Putina na mszy, z wyprawą Putina na ryby.

Źródło: Twitter ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Joanna Opozda, fot. Instagram @asiaopozda

Joanna Opozda świętuje pierwszy Dzień Matki: „Jestem wzruszona”. Wspomniała o synu i podzieliła się jego aktualną fotką. Jaki duży!

Premier Włoch zdradził, o czym rozmawiał z Władimirem Putinem. Niepokojące wieści