w

[VIDEO] Rosyjscy urzędnicy wystąpili przeciw Putinowi podczas zgromadzenia. Wyprowadzili ich z sali i ukarali

fot. Kadr z nagrania i Putin (YouTube screenshot / Kremlin.ru, CC BY 4.0)

Rosyjscy urzędnicy, którzy na spotkaniu wysokiego szczebla zdecydowali się postawić państwowej retoryce i zażądali od prezydenta Władimira Putina zakończenia wojny z Ukrainą, zostali wyprowadzeni z posiedzenia i ukarani.

Lokalne media podają, że podczas posiedzenia Zgromadzenia Ustawodawczego Kraju Nadmorskiego na dalekim wschodzie Rosji, członek Komunistycznej Partii Rosji zaapelował do Putina o zaprzestanie trwającej od trzech miesięcy wojny na Ukrainie i wycofanie rosyjskich wojsk z tego kraju.

Występując w imieniu czterech członków partii Leonid Wasiukiewicz odczytał specjalne oświadczenie zaadresowane do prezydenta Rosji. Krytyka „specjalnej operacji wojskowej” może grozić długim wyrokiem więzienia. Odważną akcję uchwyciły obecne w sali kamery.

Jeśli nasz kraj nie przerwie operacji wojskowej, w naszym kraju będzie jeszcze więcej sierot. Podczas operacji wojskowej giną i stają się niepełnosprawni młodzi ludzie, którzy mogliby przynieść naszemu krajowi wielkie korzyści” – powiedział Wasiukiewicz.

Żądamy natychmiastowego wycofania wojsk Federacji Rosyjskiej” – dodał w imieniu protestującej grupy.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Reakcja na incydent w Rosji

Rosyjskie media państwowe określiły incydent jako „prowokację”, a gubernator regionu, Oleg Kozhemyako, nazwał urzędnika „zdrajcą” i stwierdził, że Wasiukiewicz „zniesławia armię rosyjską i walczących z nazizmem obrońców”.

Zdrajca” – powiedział gubernator na spotkaniu, po czym zgromadzenie ustawodawcze wyprowadziło z sali Wasiukiewicza i jego kolegę, Giennadija Szulgę. Jak podaje gazeta MediaZona, obaj urzędnicy zostali pozbawieni prawa do głosowania na sesji.

Szef Komunistycznej Partii Rosji zobowiązał się również do podjęcia „ostrych działań” przeciwko Wasiukiewiczowi i Szuldze. Anatolij Dołgaczew stwierdził, że słowa urzędników „plamią honor” partii, a oświadczenie nie zostało skoordynowane z ugrupowaniem politycznym. .

Wasiukiewicz i Szulga rażąco naruszyli regulamin, odbiegając od kwestii omawiania porządku obrad” – powiedział przewodniczący komisji Zgromadzenia Ustawodawczego Wsiewołod Romanow. – „Nie popieramy jego stanowiska. I jestem pewien, że wszyscy deputowani nie popierają tego stanowiska. Byliśmy bardzo zaskoczeni” – dodał Romanow.

Kraj Nadmorski

Kraj Nadmorski to leżąca w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym jednostka administracyjna Federacji Rosyjskiej ze stolicą we Władywostoku. Graniczy ona z Chinami i Koreą Północną, co czyni ją najdalej wysuniętą na południowy wschód częścią Rosji. Rosjanie stanowią około 90% mieszkańców.

fot. Wikipedia

Źródło: Newsweek ; The Telegraph

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Qczaj, Magdalena Stępień, Jakub Rzeźniczak, fot. screenshot Instastory @qczaj, Instagram @magdalena___stepien, @jakubrzezniczak25

Qczaj namawia fanów do wspierania zbiórki Magdaleny Stępień. Przy okazji zwyzywał Rzeźniczaka od FRAJERÓW

Mariusz Szczygieł, fot. Instagram @szczygiel_mariusz

Mariusz Szczygieł zrobił COMING OUT! Wiele go to kosztowało: „Nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem”