w

Co się dzieje z jednym z najbardziej zaufanych ludzi Putina? Siergiej Szojgu zaginął bez słuchu. Media przekazały zadziwiające wieści

Siergiej Szojgu, Władimir Putin
Siergiej Szojgu, Władimir Putin

Władimir Putin ma grono zaufanych ludzi. Jednym z nich jest Siergiej Szojgu, który zaginął bez słuchu. Zagraniczne media ustaliły, co się z nim dzieje.

Władimir Putin przez lata pracował na to, by otaczali go wyłącznie zaufani ludzie. Niedługo po tym, jak został prezydentem Rosji, stał się jedną z najbardziej wpływowych osób w kraju. Obracał się w towarzystwie oligarchów, z którymi zaczynał interesy, a także wchodził w układy. Oferował im nie tylko intratną współpracę, ale i rządowe kontrakty, na których zbijali fortuny.

Dla głowy federacji niezwykle ważny był także dobór polityków. Od ponad dwudziestu lat może liczyć na wsparcie Siergieja Szojgu, który od 1999 roku jest jednym z liderów ruchu Jedność, a od 2001 członkiem kierownictwa partii Jedna Rosja, która bardzo wspiera Władimira Putina. 10 kwietnia 2010 roku został wiceprzewodniczącym specjalnej rosyjskiej komisji rządowej badającej przyczyny katastrofy samolotu w Smoleńsku. Dwa lata później został mianowany ministrem obrony Federacji Rosyjskiej.

Co dzieje się z Siergiejem Szojgu?

Szojgu na początku wojny w Ukrainie codziennie występował w rosyjskiej telewizji. Agencja RIA Novosti zauważyła jednak, że blisko dwa tygodnie temu słuch o nim zaginął. Wszyscy zaczęli zastanawiać się, czym spowodowana jest tak długa nieobecność polityka. Wszczęto więc dziennikarskie śledztwo, którego celem było ustalenie, co się z nim dzieje.

Po raz ostatni Siergiej pojawił się na ekranach telewizorów w piątek 11 marca. Wręczał wówczas państwowe wyróżnienia żołnierzom, którzy walczyli w Ukrainie. Wspomniana wcześniej agencja ustaliła, że minister cierpi na problemy kardiologiczne, które wywołał długotrwały stres. Nieliczni twierdzili, że doznał ich na skutek wyczerpania nieobliczalnymi pomysłami Putina.

Władimir podjął wręcz irracjonalną decyzję o ataku naszych wschodni sąsiadów. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że Wołodymyr Zełenski wraz ze swoim ludem będą stawiać czynny opór. W związku z tym zaczęły pojawiać się pogłoski, że prezydent federacji sam odsunął go ze stanowiska, ponieważ wojna przebiega niezgodnie z jego założeniami i to jego oskarża o niepowodzenie działań wojskowych.

W piątek Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, utrzymywał, że nieobecność Siergieja w mediach wynika z tego, że ma na głowie inne obowiązki.

Minister obrony Rosji ma teraz dużo na głowie w związku z Ukrainą, to nie jest właściwy czas na aktywność medialną – informował Pieskow.

W sobotę 26 marca Anton Geraszczenko, który jest doradcą ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, przekazał, że wie, co naprawdę dzieje się z Szojgu. Okazuje się, że miał w ostatnim czasie atak serca.

Shoig miał atak serca. Dlatego od połowy marca nie pojawiał się publicznie. Teraz przechodzi rehabilitację w Głównym Wojskowym Szpitalu Klinicznym imienia N. N. Burdenko – napisał na facebooku Anton.

Nie sposób ustalić, co w rzeczywistości dzieje się z ministrem obrony Rosji, ponieważ w mediach pojawia się wiele sprzecznych informacji. Agencja Interfax przekazała, że polityk pozostaje w stałym kontakcie z Władimirem Putinem i na bieżąco informuje go o tym, jak przebiegają działania na Ukrainie. Kanał RIA na dowód tego, że Szojgu ma się dobrze, udostępnił nagranie, na którym widać polityka. Nie wiadomo kiedy zostało ono wykonane oraz czy nie jest to element propagandy.

Jak sądzicie, co naprawdę stało się z Siergiejem Szojgu?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Rafał Brzozowski

Rafał Brzozowski na poważnie rozważa zmianę zawodu. Ta profesja wymaga ogromnego poświęcenia. Fani boją się, że porzuci śpiew

Krzysztof Ibisz, Joanna Kudzbalska

Krzysztof Ibisz nie pokazuje się z żoną na imprezach branżowych. Oboje mają ku temu ważny powód