w ,

Chcesz wydać krocie na PĄCZKI? Nie tylko u Gessler są drogie

Fot. Pixabay

Tłusty czwartek już w tym tygodniu, a co za tym idzie, świeże pączki będą schodzić, jak w żaden inny dzień w roku. Są jednak miejsca, w których ceny tych przysmaków szokują.

Cukiernie już zacierają ręce na myśl o jednej z ulubionych tradycji Polaków, czyli tłustym czwartku. Dzień ten według katolickiego zwyczaju rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Warto dodać, że wedle tradycji w tym dniu objadanie się jest w pełni dozwolone!

Ceny pączków potrafią zaczynać się od kilkudziesięciu groszy za sztukę pod warunkiem, że kupujemy ich większą liczbę. W jednym z marketów cena jednego pączka wynosi 39 groszy przy zakupie 12 sztuk.

Fot. Magda Gessler / Instagram

W wielu cukierniach musimy zapłacić jednak nieco więcej. Często widuje się ceny oscylujące w granicach 2-3 złotych, co i tak jest bardzo rozsądną kwotą. Natomiast jeśli chcielibyśmy zjeść pączka z punktów gastronomicznych celebrytów, to te kwoty nie wystarczą nam nawet na jego połowę.

Niedawno było głośno o cenach, jakie znajdziemy w lokalu Magdy Gessler. W Internecie wrzało, gdy okazało się, że za pączka z wiśnią, różą lub maliną na warszawskiej Starówce trzeba zapłacić prawie 13 złotych!

Pudelek postawił kolejny krok i sprawdził ceny u Kuby Wojewódzkiego, który także od jakiegoś czasu ma swój lokal gastronomiczny. Król TVN-u zainwestował w Gdyni, czyli w teorii w nieco tańszym mieście od Warszawy.

Portal donosi, że znajdziemy tam do wyboru następujące smaki: słony kajmak z czekoladą i czarna porzeczka z pomarańczą. Co ciekawe, aby spróbować pączków z lokalu Kuby trzeba zamówić ich co najmniej sześć!

I w teorii nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że koszt jednego pączka w tym lokalu to 10 zł. Zatem, aby sprawdzić smaki pączków Króla TVN-u musimy wydać minimum 60 złotych.

Wydalibyście tyle pieniędzy na kilka pączków?

Źródło: Pudelek

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Tomasz Sekielski szczerze przyznaje, że „zafundował” żonie depresję. Jak do tego doszło?

Młodsza siostra Julii Wieniawy udzieliła pierwszego wywiadu. „Show biznes to nie to, w co chciałabym iść.”