w

Magda Gessler

Magda Gessler, fot. Instagram @magdagessler_official
Magda Gessler, fot. Instagram @magdagessler_official

Magda Gessler jest najpopularniejszą restauratorką w Polsce i niepisaną królową TVN. Zebraliśmy wszystkie informacje na jej temat.

Magda Gessler z domu Ikonowicz, jest jedną z największych gwiazd stacji TVN. Musiała pokonać długą drogę, by dotrzeć do miejsca, w którym jest obecnie. W przeszłości nic nie wskazywało na to, że zrobi karierę w show-biznesie oraz dorobi się sieci restauracji, które są oblegane przez smakoszy. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje na jej temat.

Magda Gessler wiek

Magda Gessler urodziła się 10 lipca 1953 roku w Komorowie, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim, gmina Michałowice.

Magda Gessler — wczesne lata

Magda Gessler jest córką byłego korespondenta Polskiej Agencji Prasowej, Mirosława Ikonowicza i Olgi, z domu Łucek, która była reżyserką dźwięku w Polskim Radiu. Matka restauratorki zmarła w 2001 roku, mając 70 lat.

Gessler nie miała łatwego życia. Niedługo po tym, jak przyszła na świat, jej matka poważnie zachorowała na gruźlicę. W trosce o jej zdrowie i bezpieczeństwo trafiła pod opiekę dziadków, Ireny i Leona Łucków, którzy byli cukiernikami. Wraz z nimi zamieszkała w Komorowie. Gdy sytuacja nieco się ustabilizowała, zamieszkała z rodzicami na warszawskim Muranowie, jednak i tam nie zagrzali za długo miejsca. Z uwagi na charakter pracy, jaką wykonywał jej ojciec, w latach 1956-1959 mieszkała w Sofii (stolica Bułgarii), a w 1963-1967 w Hawanie (stolica Kuby).

Magda przez dwa lata uczęszczała do IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, a następnie w XXII Liceum Ogólnokształcącym im. Jose Marti w Warszawie. Przez rok pracowała w archiwum Galerii Arsenał, jednak miała zupełnie inny pomysł na swoje życie. Po wyprowadzce do Madrytu ukończyła malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda. Pierwszą wystawę zaprezentowała podczas studiów, w Klubie Prasy Zagranicznej przy La Castellana. W wolnych chwilach pracowała jako opiekunka do dzieci, tłumaczka oraz menadżerka restauracji Tijo Pepe.

Restauratorka nigdy nie miała problemu z nauką języków obcych. Mówi biegle po hiszpańsku, niemiecku i włosku. Potrafi dogadać się również w języku angielskim i portugalskim.

Prowadząca Kuchenne rewolucje na co dzień mieszka w Łomiankach pod Warszawą, choć większość czasu spędza w trasie. Deklaruje, że jest wyznania prawosławnego. W 2018 roku poinformowała, że cierpi na paraliż nerwu trójdzielnego twarzy i to dlatego ma nieregularne rysy twarzy.

Magda Gessler — związki

Magda Gessler 20 maja 1982 roku wzięła ślub cywilny z Volkhartem Müllerem, który był korespondentem tygodnika Der Spiegel w Madrycie. W sierpniu następnego roku na świat przyszedł ich syn, Tadeusz. Gdy miał niespełna dwa lata, wzięli ślub kościelny. Wiedli szczęśliwe życie, dopóki nie wydarzyła się w nim tragedia. W 1985 roku restauratorka urodziła w szóstym miesiącu ciąży córkę, Annę, która zmarła dwa tygodnie później. Dwa lata po niej odszedł również Volkhart.

Po tym przykrym wydarzeniu Gessler spakowała walizki i wraz z synem wróciła do Polski. Krótko po tym poznała Piotra Gesslera, syna znanego warszawskiego restauratora, Zbigniewa Gesslera. Po ślubie na świat przyszła ich córka, Aleksandra Lara.

Magda nie zawsze była aniołkiem. Miała kilkumiesięczny romans z Mariuszem Diakowskim, z którym w 2001 roku otworzyła restaurację Zielnik. Przez krótki okres czasu pozostawała również w nieformalnym związku z Piotrem Adamczykiem.

Obecnie wiedzie szczęśliwe życie u boku Waldemara Kozerawskiego, lekarza specjalizującego się w medycynie rodzinnej i estetycznej. Na podstawie ich historii z powodzeniem można by było napisać scenariusz do komedii romantycznej. Poznali się jeszcze w czasie, gdy Gessler studiowała w Hiszpanii, jednak przez jej zobowiązania rozstali się na 23 lata. Po raz drugi spotkali się w jej restauracji i gdy tylko na siebie spojrzeli, dawne uczucia od razu odżyły.

Wiedziałam, że to ten właściwy mężczyzna i że nic się nie zmieniło. Powiedział: „Już nie uciekniesz mi drugi raz” – wspominała w rozmowie z Vivą!.

Mimo upływu lat nadal wyglądają, jak para szaleńczo zakochanych w sobie nastolatków. Wielokrotnie spekulowano, że są już po ślubie, a restauratorka co i rusz podsycała plotki. Pod koniec marca Magda poinformowała, że partner poprosił ją o rękę i wiele wskazuje na to, że lada moment zostaną małżeństwem.

Czy Magda Gessler ma dzieci?

Magda Gessler ma dwoje dzieci — syna Tadeusza Müllera (39 lat) i córkę Aleksandrę Larę Gessler (32 lata). Gdy była żoną Volkharta Müllera, zaszła w ciążę. W 6 miesiącu urodziła córkę, Annę, która zmarła dwa tygodnie po porodzie.

Kim jest brat Magdy Gessler?

Magda Gessler ma młodszego brata, Piotra Ikonowicza, który jest lewicowym politykiem, dziennikarzem. To także działacz społeczny i na rzecz praw człowieka. W latach 1992-2001 był liderem Polskiej Partii Socjalistycznej. Realizował się jako redaktor pisma członków MRKS Robotnik, a także założył i przewodniczył Nowej Lewicy (2003-2011). 2 maja 2014 roku założył Ruch Sprawiedliwości Społecznej, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego. W 2000 roku kandydował w wyborach prezydenckich.

Magda Gessler — kariera zawodowa

Magda Gessler od lat ciężko pracuje na swój sukces. W latach 80., gdy mieszkała w Madrycie, prowadziła firmę cateringową, a następnie zajęła się przygotowywaniem potraw na przyjęcia dla hiszpańskich dygnitarzy oraz członków dworu królewskiego. Jej talent kulinarny bardzo cenił m.in. Juan Carlos I oraz Clara Maria de A’Mesua (ekspertka kulinarna). To właśnie dzięki niej miała okazję poprowadzić autorskie warsztaty w Królewskiej Hiszpańskiej Akademii Gastronomicznej.

Pierwszy lokal gastronomiczny o nazwie W Ogrodzie otworzyła wraz z Adamem i Pawłem Gesslerami w 1989 roku. Restauracja znajdowała się w pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal w Warszawie. Wspólnymi siłami otworzyli także restaurację Trębacka. W 1991 roku w rodzinnej firmie zarządzono podziały, w wyniku których wraz z mężem zostali właścicielami lokalu U Fukiera. Oficjalne otwarcie odbyło się 6 marca 1991 roku.

Restauratorka ma na swoim koncie kilka książek. Od 12 czerwca 2010 roku pisze felietony kulinarne dla tygodnika Wprost, a od 5 marca 2012 także dla Newsweeka. Oprócz tego prowadzi również portal SmakiZycia.pl.

Restauracje Magdy Gessler

Magda Gessler jest właścicielką kilku lokali gastronomicznych w Warszawie. U Fukiera to najpopularniejsza restauracja. Znajduje się na Rynku Starego Miasta 27. Oprócz tego restauratorka zarządza lokalem AleGloria na Placu Trzech Krzyży 3. Jej potraw można również skosztować w Zielniku na ulicy Odyńca 15. Wizytówką Gessler jest też Słodki… Słony, cukiernia-restauracja na ul. Mokotowskiej 45. Zarządza ona również lokalem Polka Magda Gessler Po prostu. Tutaj można skosztować dań kuchni polskiej w dużej ilości, o dobrym smaku. Jeśli będziecie szukać na mapie Warszawy klimatycznej jadłodajni, w której zjecie dobry posiłek, koniecznie odwiedźcie Świętojańską 2.

Magda Gessler — kariera w show-biznesie

Magda Gessler na szklanym ekranie debiutowała 6 marca 2010 roku. To właśnie wtedy została gospodynią Kuchennych rewolucji, które sprawiły, że obecnie jest jedną z największych gwiazd TVN. W międzyczasie zaczęły do niej napływać kolejne oferty współpracy. W okresie od października 2017 do jesieni 2019 nagrała pięć sezonów Sexy kuchni Magdy Gessler, emitowanej przez Food Network. Krótko po tym można było zobaczyć ją w Odkryciach Magdy Gessler. Od 10 lat jest także jurorką w programie MasterChef. Miała okazję występować również w kilku odcinkach MasterChef Junior Polska. Pojawiła się też w wydaniu specjalnym — MasterChef — Najlepsi.

Zanim Gessler na dobre rozgościła się w show-biznesie, pojawiła się w jednym z odcinków Niani. Krótko po tym gościnnie zagrała w Na Wspólnej. To ona była gwiazdą zwiastuna 6. sezonu serialu Orange Is the New Black na platformie Netflix. Ma za sobą również debiut jako aktorka dubbingowa — to ona użyczyła swojego głosu żółwicy Magdzie w filmie Mniam! z 2011 roku.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że Magda pojawiła się z synem w programie Starsza pani musi fiknąć, w którym pokazała swoje drugie oblicze. Była też gościem specjalnym w reality show Big Brother.

Ile wzrostu ma Magda Gessler?

Magda Gessler ma 167 cm wzrostu.

Ile waży Magda Gessler?

Magda Gessler waży ok. 64 kg.

Magda Gessler bez makijażu

Magda Gessler ma do siebie ogromny dystans, dlatego też nie widzi problemu w tym, by od czasu do czasu pokazać się swoim fanom w wersji sauté. Szczególnie często takie fotki zdarza jej się wrzucać przy okazji urlopu, który najczęściej spędza w ciepłych krajach. Zdjęcia restauratorki, na których pokazała się bez makijażu znajdzie tutaj.

Magda Gessler — informacje

Magda Gessler wiek: 68 lat, urodzona 10 lipca 1953 roku w Komorowie

Magda Gessler rodzice: Mirosław Ikonowicz i Olga Ikonowicz (z domu Łucek)

Magda Gessler rodzeństwo: Piotr Ikonowicz

Magda Gessler związki: pierwszym mężem restauratorki był Volkhart Müller, korespondent tygodnika Der Spiegel w Madrycie. Drugim wybrankiem był Piotr Jacek Gessler. Obecnie tworzy szczęśliwy związek z Waldemarem Kozerawskim, lekarzem medycyny rodzinnej i estetycznej w Toronto

Magda Gessler dzieci: Tadeusz Müller (ur. 1983) i Aleksandra Lara Gessler (ur. 1989)

Magda Gessler wnuki: Magda Gessler ma wnuczkę, Nenę (ur. październik 2020). Lada chwila dziewczynka zostanie starszą siostrą

Magda Gessler wykształcenie: wyższe. Po ukończeniu XXII Liceum Ogólnokształcącego im. Jose Marti w Warszawie przeprowadziła się do Madrytu. Tam ukończyła malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda

Magda Gessler kariera: w telewizji debiutowała epizodyczną rolą w serialu Niania w 2008 roku. Dwa lata później została gospodynią Kuchennych rewolucji. Miała okazję zagrać również w Na wspólnej oraz użyczyć swojego głosu żółwicy Magdzie w filmie animowanym Mniam! Prowadziła także format Sexy kuchnia Magdy Gessler (październik 2017 – jesień 2019) oraz Odkrycia Magdy Gessler (2019). Od 2 września 2012 jest jurorką programu MasterChef i MasterChef — Najlepsi. Pojawiła się także w kilku odcinkach MasterChef Junior Polska. Widzowie mogą kojarzyć ją ze zwiastuna Orange Is the New Black oraz z gościnnej wizyty w reality show Big Brother. Wystąpiła też w kampanii reklamowej marki Ulgix.

Magda Gessler bibliografia: Kuchnia moja pasja (2005), Kocham gotować-Magdy Gessler przepis na życie (2007), Kuchenne Rewolucje. Przepisy Magdy Gessler (2012), Magda (autobiografia wydana w 2021)

Magda Gessler filmografia: Niania (2008, odc. 16) jako służąca, Mniam! (2011) dubbingowała żółwicę Magdę, Na Wspólnej (2014) zagrała siebie samą

Magda Gessler nagrody:

  • Nagroda Wiktory 2010 w kategorii Największe odkrycie telewizyjne
  • Nagroda Telekamery 2012 w kategorii Osobowość telewizyjna
  • Nominacja Telekamery 2013 w kategorii Osobowość telewizyjna
  • Nagroda Plejada Top Ten 2013 w kategorii Zawsze na szczycie
  • Nominacja Telekamery 2014 w kategorii Osobowość telewizyjna
  • Nominacja Telekamery 2017 w kategorii Osobowość telewizyjna
  • Nominacja Telekamery 2018 w kategorii Osobowość telewizyjna

Magda Gessler Instagram: @magdagessler_official

Magda Gessler Facebook: @magdagessler.official

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Piotr Kraśko, fot. AKPA

Piotr Kraśko usłyszał zarzuty! Za jazdę bez uprawnień grozi mu surowa kara

Już wiadomo, na co choruje Putin? Wyciekło nagranie rosyjskiego oligarchy