w

Andrzej Duda krytykowany za wypowiedź o niepełnosprawnych. Broni się w odpowiedzi na miażdżące wideo: „Bez pokazywania pozytywnych przykładów będzie trudniej coś zmienić”

fot. Twitter screenshot

Niedawno prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia chwalił się, jak bardzo dobrze Polska jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, które muszą poruszać się na wózku. Influencer Wojtek Sawicki postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście słowa prezydenta znajdą pokrycie w rzeczywistości. Zobaczcie, jak odpowiedział Duda.

3 grudnia był szczególnym dniem dla osób niepełnosprawnych. W tym dniu obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji prezydent Polski zdecydował się na wystąpienie, podczas którego wręczył specjalne odznaczenia działaczom na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz pochwalił się rzekomymi sukcesami rządu w kwestii ułatwień życia ludzi poruszających się na wózku.

Duda opowiadał, że w Polsce „wszędzie łatwo się dostać” i „wszystko jest dostosowane„.

Wojtek Sawicki – poruszający się na wózku influencer, chorujący na dystrofię mięśniową Duchenne’a, postanowił zweryfikować, czy aby rzeczywiście Polska jest tak dobrze przystosowana i nagrał filmik, w którym skonfrontował zapewnienia Dudy z rzeczywistością. Efekt był miażdżący – zobaczcie sami:

Nagranie szybko rozeszło się po sieci, a Andrzej Duda postanowił je skomentować na Twitterze:

„Szanowny Panie Wojciechu! Zdaję sobie sprawę, jak wiele jeszcze zmian jest potrzebnych i jak wielu ludzi na nie czeka. Ale bez działania, bez mówienia o tym publicznie, bez pokazywania pozytywnych przykładów, będzie znacznie trudniej coś zmienić” – napisał prezydent.

Rzeczywiście, zwracanie uwagi na potrzebę rozwoju udogodnień może wpłynąć na polepszenie warunków osób niepełnosprawnych, ale puste przechwałki w niczym nie pomagają. Tak skomentował wypowiedź prezydenta Sawicki:

Roztaczanie nierzeczywistej, utopijnej wizji również niczego nie zmieni, ani nikomu nie pomoże – odpowiedział influencer.

Jak uważacie, czy publiczne mówienie o postępach w udogodnieniach dla niepełnosprawnych może pozytywnie wpłynąć na ich dalszy rozwój?

wymiana zdań na Twitterze – screenshot

Źródła: Twitter – djcarpigiani & AndrzejDuda

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

3 komentarzy

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Adele uderza w antyszczepionkowców! Na jej koncertach będą mogły się bawić tylko osoby zaszczepione

Najbardziej poszukiwana Polka na świecie uciekła hiszpańskiej policji! Joanna S. znowu znikła z radarów