w

HahaHaha

Najbardziej poszukiwana Polka na świecie uciekła hiszpańskiej policji! Joanna S. znowu znikła z radarów

fot. Interpol - list gończy

Joanna S. uciekła z Hiszpanii, skąd miała zostać poddana ekstradycji – informuje portal wPolityce.pl, powołując się na prokuraturę. Kobieta jest określana mianem najbardziej poszukiwanej Polki na świecie.

Joannie S. polska prokuratura zarzuca oszustwo na wielką skalę i organizację piramidy finansowej znanej pod nazwą Galleri New Form. Polka jest poszukiwana czerwoną notą Interpolu w 190 krajach świata. Wśród oszukanych na wielkie pieniądze ma być m.in. szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś czy aktorka Grażyna Wolszczak.

Kiedy 20 października w Hiszpanii zatrzymano poszukiwaną międzynarodowymi listami gończymi Joannę S. i jej syna Mikaela S. ukrywających się w Ayamonte na granicy z Portugalią, wydawało się, że sprawa szybko znajdzie swój finał, a Joanna odpowie za przestępstwa przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Nastąpił jednak niespodziewany zwrot akcji…. Joanna S. znikła hiszpańskiej policji! Najprawdopodobniej wraz z synem znajdują się już poza krajem, a ucieczkę umożliwiła skandaliczna decyzja hiszpańskiego sądu, który nie zastosował aresztu tymczasowego, mimo postanowienia o ekstradycji poszukiwanej do Polski.

Hiszpański sąd postanowił co prawda bezwarunkowo przekazać Polsce podejrzanych, ale jednocześnie zdecydował, że mogą oni przebywać na wolności aż do czasu uprawomocnienia wyroku ekstradycji. Joanna S i jej syn musieli jedynie podać swój numer telefonu do kontaktu i informować o zamiarze zmiany miejsca pobytu.

Oczywiście, przestępcza rodzinka wcale nie poinformowała hiszpańskich organów o wyjeździe i ponownie znikła z policyjnego radaru.

Głos w sprawie zabrał prokurator Piotr Sawoń z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi sprawę piramidy finansowej Galerii New Form:

Nie mieliśmy o tym pojęcia, strona hiszpańska nas nie informowała. To niezrozumiała sytuacja, biorąc pod uwagę fakt, że podejrzani ukrywali się długo przed wymiarem sprawiedliwości i grozi im wyrok 15 lat więzienia

Joanna S. obiecywała szybkie i duże zyski dzięki inwestowaniu w działa sztuki, które zobowiązywała się odkupić po pół roku.

Skala przestępczej działalności Joanny S. i jej syna była ogromna. Prokuratura mówi o 300 milionach złotych, ale inne źródła szacują że w grę może wchodzić nawet miliard złotych.

Źródła: Prokuratura Regionalna w Białymstoku ; wPolityce.pl ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Andrzej Duda krytykowany za wypowiedź o niepełnosprawnych. Broni się w odpowiedzi na miażdżące wideo: „Bez pokazywania pozytywnych przykładów będzie trudniej coś zmienić”

Grzybowa za 60 zł? Takie rzeczy na świątecznym jarmarku od Magdy Gessler