w

Wczasowicz dorwał plażowego złodzieja i wezwał policję. Okazało się, że sam jest poszukiwany

fot. KMP Sopot

Odważny wczasowicz złapał na gorącym uczynku złodzieja, który ukradł plecak opiekującej się dwójką dzieci kobiecie. Ujęty 21-latek był poszukiwany przez prokuraturę. Okazało się, że 35-latek również był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Na plaży w Sopocie w czwartek doszło do kradzieży. 21-letni złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi kobiety, która opiekowała się dwójką dzieci i ukradł należący do niej plecak.

W plecaku znajdowały się m.in. dokumenty kobiety oraz dziecięce ubrania i jedzenie. Uciekającego z łupem złodzieja zauważył 35-letni wczasowicz, mieszkaniec woj. dolnośląskiego.

35-latek już wcześniej zwrócił uwagę na podejrzanego mężczyznę, który przyglądał się cudzej własności. Mieszkaniec woj. dolnośląskiego bez wahania ruszył w pościg za złodziejem.

Po chwili udało mu się doścignąć i złapać 21-latka, a na miejscu zjawił się kolejny świadek, który pomógł 35-latkowi. Na miejsce zostały wezwane służby.

Złapał sprawcę, sam był poszukiwany

Po przyjeździe, interweniujący policjanci ustalili, że zatrzymany 21-latek jest poszukiwany przez prokuratury w Mielcu, Szczytnie, Szczecinie i Puławach w sprawie oszustw. Dodatkowo okazało się, że 35-latek również jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Zgodnie z wyrokami sądów w Kraśniku i Lublinie miał on do odbycia zastępcze kary pozbawienia wolności w wymiarze łącznym 18 dni za nieopłacone grzywny za popełnione wcześniej wykroczenia. 35-latek uniknął jednak pozbawienia wolności, wpłacając na konta sądu 900 złotych.

Skradziony plecak wrócił do swojej należytej właścicielki, a 21-letni mieszkaniec powiatu iławskiego trafił do aresztu. Okazało się, że w organizmie miał 1 promil alkoholu. Usłyszy on zarzuty za kradzież plecaka i przywłaszczenie dokumentu prawa jazdy.

Źródło: KMP Sopot

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Włochy: Amerykański turysta wpadł do wulkanu Wezuwiusz. Wchodził zakazaną trasą

„Spójrzcie, gdzie jestem!”. 27-latek zdążył zrobić selfie, chwilę później tragicznie zginął