w

[VIDEO] Absurdalna sytuacja w rosyjskiej telewizji. Szamani złożyli ofiarę z byka, aby wyprosić powodzenie „operacji specjalnej”

fot. Kadr z emitowanego programu (Facebook / Twitter)

Rosyjska telewizja wyemitowała dziwaczny materiał. Rosyjska propaganda przedstawiała rytuały odprawiane przez szamanów, którzy mieli pomóc pokonać Ukrainę.

Ceremonię nagrali korespondenci lokalnego kanału w Autonomicznej Republice Chakasji, a reportaż wyświetlono w rosyjskim wydaniu wiadomości. Całość okraszona była pełnym powagi komentarzem prowadzącej.

Tajemnicze rytuały zostały odprawione przez chakaskich szamanów w górach Saksyr po zachodzie słońca. „Naczelny szaman” złożył w ofierze „duchom ziemi” głowę byka, prosząc o wsparcie dla rosyjskich żołnierzy.

– „Rzucił zaklęcie i zwrócił się do sił wyższych” – powiedziała prezenterka telewizyjna.

Internauci drwią z Rosji twierdząc, że Kreml musi bardzo obawiać się przegrania wojny, skoro o pomoc Rosjanie proszą nawet siły pozaziemskie i szamanów.

Rosyjska hipokryzja

Reportaż ujawnia też hipokryzję Rosji, która niedawno oskarżała Ukrainę o używanie „czarnej magii” w celu powstrzymania inwazji.

Na ścianie budynku jednostki wojskowej A4472 miała znajdować się „satanistyczna pieczęć”. Prokremlowskie media twierdziły, że Ukraińcy zaklinali broń oraz odprawiali krwawe rytuały, które miały pomóc im w walce z rosyjskimi wojskami.

– „Jest to magiczna pieczęć ciemnych sił, która łączy idee anarchii, broni i symboli faszystowskich” – powiedziała dla RIA Novosti kulturoznawczyni Ekaterina Dajs.

Czarownice „pomogły” Rosji

Co ciekawe, Rosjanie już wcześniej sięgali po „spirytystyczne” rozwiązania w ramach walki z Ukraińcami. W marcu grupa rosyjskich „czarownic” twierdziła, że weszły w „duchowny związek” z Putinem i rzuciły klątwę na ukraińskich żołnierzy.

Źródło: Biełsat ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Ukrainiec poświęcił się, aby jego oddział mógł się wycofać. Odrzucił rosyjskie granaty

Erdogan rozmawiał przez telefon z Putinem. Kreml szantażuje cały świat