w

SuperSuper

[VIDEO] Ukrainiec poświęcił się, aby jego oddział mógł się wycofać. Odrzucił rosyjskie granaty

fot. Kadr z nagrania (Twitter / Telegram)

Wielkimi krokami zbliża się setny dzień wojny w Ukrainie. Po początkowych sukcesach rosyjska armia została odparta spod Kijowa, a inwazja zamieniła się w starcie artylerii i wojnę pozycyjną, która cechuje się wielka brutalnością i trudem walk.

Niezwykle nagranie z drona pokazuje brutalne realia wojny okopowej widziane z góry. Do walki doszło już jakiś czas temu, co można stwierdzić po warunkach pogodowych widzianych na filmie.

Nagranie zostało niedawno opublikowane przez prorosyjski kanał na Telegramie i jak wynika z podanych informacji, ukazuje szturm wspieranego przez Rosję oddziału separatystów z „Ługańskiej Republiki Ludowej” na pozycję ukraińskich żołnierzy.

Szturm na okopy

Do sytuacji doszło pod koniec marca lub w pierwszym tygodniu kwietnia w rejonie Popasnej (ok. 24 km na wschód). Internauci ustalili, że koordynaty okupów to 48.719995,38.666629.

Początkowo oddziały prorosyjskie wydzierają się do okopu i zaskakują jednego z Ukraińców, który nie spodziewał się wroga za rogiem. Następnie najeźdźcy posuwają się do dalszej części fortyfikacji, gdzie napotykają opór że strony sił ukraińskich.

Obie strony wymieniają się ostrzałem z odległości zaledwie kilku metrów, a momentami nawet centymetrów od siebie. W pewnym momencie atakujący ponoszą straty wśród pierwszych żołnierzy.

Heroiczna postawa

Jeden z ukraińskich żołnierzy zdecydował się zostać z tyłu i osłaniać wycofujących się towarzyszy ogniem zaporowym. Udało mu się ochronić kolegów, ale rosyjski pocisk zranił go trafiając w lewą stronę ciała.

Wtedy rozpoczyna się zmasowany atak granatami przeprowadzony przez siły prorosyjskie. Ukraiński żołnierz podczas heroicznych ostatnich chwil dwukrotnie odrzuca spod swoich nóg rosyjskie granaty.

Niestety, ostatecznie jeden z granatów wybucha blisko żołnierza, śmiertelnie go raniąc.

Ostrzegamy, że na nagraniu widać brutalne sceny.

Podzielone na dwie części nagranie możecie oglądnąć poniżej

Żródło: Telegram ; Twitter ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rosyjski statek z kradzionym łupem dotarł do Syrii. Na pokładzie ukraiński skarb

[VIDEO] Absurdalna sytuacja w rosyjskiej telewizji. Szamani złożyli ofiarę z byka, aby wyprosić powodzenie „operacji specjalnej”