w

Putin ściga byłego partnera swojej kochanki. Postawili mu poważne zarzuty!

fot. Kabajewa z byłym narzeczonym i Putin (źródła ogólnodostępne / Kremlin.ru)

Alina Kabajewa jest wieloletnią kochanką Władimira Putina i nieoficjalną pierwszą damą Rosji. Jak podają angielskie media, rosyjskie władze mają planować zatrzymanie byłego partnera Kabajewej ze względu na przewinienia, jakich rzekomo dopuścił się podczas pracy w policji.

Prezydent Rosji od lat ukrywa swój związek z byłą gimnastyczką Aliną Kabajewą. Pierwsze spekulacje dotyczące jej związku z Putinem pojawiły się w 2008, a w 2013 r. Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny poinformował świat, że Kabajewa wzięła potajemny ślub z Putinem. Kreml zaprzeczył tym informacjom, ale wiadomo, że Alina nienawidzi Nawalnego.

Niedawno media obiegły doniesienia wskazujące na to, że Alina Kabajewa ma być w kolejnej ciąży, a wiadomość nie sprawiła Putinowi radości. Według wcześniejszych ustaleń gimnastyczka w przeszłości urodziła prezydentowi Rosji już dwójkę dzieci.

Ludzie Putina szukają byłego partnera Kabajewej

„Daily Mail” podaje, że były partner Aliny Kabajewej został oskarżony przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej o „kradzież funduszy państwowych”. Były kapitan policji Shalva Muselian miał rzekomo dopuścić się nadużyć, kiedy nadzorował „antykryminalne środki bezpieczeństwa” w Gwardii Narodowej Rosji, podlegającej bezpośrednio pod Putina.

Muselian ma znajdować się na liście osób poszukiwanych przez Rosję i grozi mu kara nawet pięciu lat więzienia. Był partner Kabajewej ma być „ścigany przez osobiste CIA rosyjskiego prezydenta”. Działania Museliana miały doprowadzić do obniżenia bezpieczeństwa w strategicznych portach Arktyki i były częścią większego skandalu, tzw. „afery łapówkowej”.

O przyjmowanie łapówek związanych z arktycznymi portami i przewidzianymi dla nich dostawami sprzętu podejrzewane są jeszcze trzy osoby. Jak ustalił niezależny dziennik „Kommiersant”, Rosyjski komitet śledczy twierdzi, że to pułkownik Muselian „organizował kradzież funduszy państwowych” .

Śledczy mieli stwierdzić, że grupa „wyróżniała się jasnym podziałem ról, nienaganną dyscypliną i umiejętnością konspirowania” . Obecnie były partner Kabajewej ma ukrywać się za granicą.

Alina Kabajewa w Moskwie

Niedawno po długiej nieobecności Alina Kabajewa pojawiła się przed publiką. Kochanka Putina przyjechała do rosyjskiej stolicy aby nadzorować festiwal gimnastyczny swojego imienia. Kontrowersje wzbudziła przemowa byłej mistrzyni oraz wszechobecne literki „Z”.

Kabajewa jest jedną z osób, którym Zachodnie rządy przyglądają się w celu wprowadzenia sankcji. Jakiś czas temu okazało się jednak, że Stany Zjednoczone nie chciały nakładać na nią sankcji, aby nie rozwścieczać Putina.

Źródło: Daily Mail ; Kommiersant

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Eurowizja 2022. Drugi półfinał - fot. Pixabay

Eurowizja 2022. Kto z drugiego półfinału zakwalifikował się do finału?

Wiktoria Gąsiewska, Cezary Łukaszewicz, fot. AKPA, Instagram @wiktoria_gasiewska

Wiktoria Gąsiewska pokazała biust w najnowszym filmie na Netflix! Aktor zaniemówił. „Jak nawet się wstydzę mówiąc o tym”