w

DramatDramat SuperSuper

Putin ukrył młodą kochankę w Szwajcarii? Okoliczna ludność rozpoczęła własne śledztwo. Jakie wnioski wysnuli?

Władimir Putin, Alina Kabajewa
Władimir Putin, Alina Kabajewa

Władimir Putin zadbał o to, by jego bliscy w czasie trwającej w Ukrainie wojny, pozostali bezpieczni. Kochankę miał oddelegować do Szwajcarii. Czy faktycznie tam przebywa teraz Alina Kabajewa?

Władimir Putin 24 lutego rozkazał swoim wojskom rozpocząć zbrojny najazd na Ukrainę. Swoją decyzję motywował tym, że jest to wyraz jego sprzeciwu dla niehumanitarnych działań Kijowa.

Podjąłem decyzję o przeprowadzeniu specjalnej operacji wojskowej. Jej celem jest obrona ludzi, którzy w ciągu ośmiu lat byli ofiarą prześladowań, ludobójstwa ze strony reżimu kijowskiego. W tym celu będziemy dążyć do demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy — zakomunikował.

Prezydent federacji doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że w takiej sytuacji zarówno on, jak i jego najbliżsi, znajdą się w ogromnym niebezpieczeństwie. Nie mylił się, ponieważ już po kilku dniach rosyjski milioner, Alex Konaykhin, udostępnił w mediach społecznościowych ogłoszenie, że oferuje wysoką nagrodę za pojmanie dyktatora.

Obiecuję zapłacić 1 000 000 $ oficerowi (oficerom), który spełniając swój konstytucyjny obowiązek, aresztuje Putina jako zbrodniarza wojennego zgodnie z prawem rosyjskim i międzynarodowym — napisał.

Mówi się, że Władimir ukrył w Szwajcarii swoją kochankę, Alinę Kabajewą. Obywatele kraju wszczęli prywatne śledztwo. Co ustalili?

Czy Władimir Putin ukrył kochankę w Szwajcarii?

Nie od dziś wiadomo, że wiele Rosjanek wprost ubóstwia Putina i oddałyby wszystko za to, by je pokochał. Wiele z nich przez cały czas czyni zaloty, uważając go wręcz za ideał mężczyzny. „Szczęściarą” jest Alina Kabajewa, była gimnastyczka, która nie tylko rozkochała w sobie prezydenta, ale i miała doczekać się z nim dwójki dzieci.

Dyktator bardzo dba o swoich bliskich, dlatego też ulokował kochankę w Szwajcarii, a dokładniej w luksusowym kurorcie nad jeziorem Lugano i nie narzeka na brak pieniędzy. Gdy informacja ta ujrzała światło dzienne, okoliczna ludność nie kryła swojego oburzenia. Do tamtejszego Sekretariatu Stanu ds. Migracji zaczęły wpływać zapytania dziennikarzy chcących dowiedzieć się, czy jest to prawdą. Jak dotąd nikomu nie udzielono konkretnej odpowiedzi.

Nie zaprzeczył, ani też nie potwierdził, że bliscy Władimira Putina przebywają w Szwajcarii. Nieoficjalnie szwajcarski urzędnik, któremu przedstawiliśmy zarzuty, powiedział, iż mocno wątpi, czy te dzieci mają szwajcarskie dokumenty — napisał dziennikarz serwisu Watson.ch, Antoine Menusier.

W związku z zaistniałą sytuacją utworzono petycję, której autorzy domagają się, by niezwłocznie wydalono ją z kraju. Jak dotąd udało im się zebrać blisko 50 tysięcy podpisów.

My, obywatele Rosji, Białorusi i Ukrainy, która obecnie przeżywa ogromne cierpienia, jednoczymy się, aby zaapelować do władz szwajcarskich […]. Mimo wojny Szwajcaria nadal gości wspólniczkę reżimu. Nadszedł czas, by ten kraj zaczął działać i doprowadził do ponownego połączenia Aliny »Ewy Braun« Kabajewej z jej fuhrerem. Dlaczego, mając na uwadze rozmiar sankcji nałożonych na Rosję, nadal gościcie ją oraz jej rodzinę w czasie, gdy Putin niszczy życie milionów ludzi?

Nieliczni podejrzewają, że mogła otrzymać obywatelstwo kraju, w którym obecnie rezyduje. Gdyby okazało się to prawdo, oznaczałoby, że Szwajcaria po raz pierwszy w historii naruszyła swoją neutralność. Nie zrobiła czegoś takiego nawet podczas II wojny światowej.

Portal wiadomosci.wp.pl poprosił o komentarz mieszkającą w Szwajcarii Polkę, autorkę bloga Blabliblu. Joanna przyznała, że lokalni urzędnicy nie ujawnią informacji o miejscu jej pobytu bez ważnego powodu.

Musiałby zaistnieć ważny formalny powód, by władze Szwajcarii odniosły się poważnie do tej sprawy. Na razie to plotki. Tu nie jest tak, jak w Polsce, gdzie padłoby hasło i na hurra opinia publiczna domagałaby się wydalenia kogoś z kraju – tłumaczy.

Pojawiły się głosy, że Alina Kabajewa mogła zmienić nazwisko, jednak blogerka odrzuca taką możliwość.

Nie sądzę, by taka postać jak Kabajewa mogła zamieszkać pod przybranym nazwiskiem. O ile tu rzeczywiście przebywa, urzędnicy na pewno wiedzą dokładnie, jaki jest jej status. Nie zrobią niczego, bez poważnego namysłu – dodała.

Lugano jest ulubionym kurortem Rosjan, którzy kupili w tym regionie kilka posiadłości. Z pewnością okoliczna ludność bacznie obserwuje, kto pojawił się w tej okolicy, by potwierdzić swoje przypuszczenia.

W tym wypadku zadziała natura Szwajcarów. Tutaj śmiejemy się, że każdy ma lornetkę, by sprawdzać, co dzieje się u sąsiada. To nie wynika ze wścibstwa, ale pilnowania otoczenia własnego domu. I zapewne wiele osób w kantonie Ticino już się rozgląda, czy to u nich zamieszkała domniemana partnerka Putina — tłumaczy Joanna.

Trudno jest wyobrazić sobie, co mogłoby spotkać Kabajewą, gdyby okazało się, że faktycznie ukrywa się w Szwajcarii. Przypomnijmy tylko, że już w pierwszych dniach wojny pod domem byłej żony Putina, Ludmiły, zgromadzili się ludzie, którzy na bramie i ogrodzeniu namalowali flagę Ukrainy oraz napisali hasła Fuck Poutine.

Kim jest Alina Kabajewa?

Kabajewa jest jedną z najbardziej utalentowanych i utytułowanych gimnastyczek w historii tej dyscypliny. Ma na swoim koncie dwa medale olimpijskie, 14 medali mistrzostw świata oraz 21 mistrzostw Europy. Po zakończeniu kariery zaczęła działać w polityce. Od 2007 roku jest deputowaną do Dumy rosyjskiej. W 2008 roku miała wdać się w romans z Władimirem Putinem. Aleksiej Nawalny sugerował, że zakochani mieli wziąć sekretny ślub, jednak jak dotąd żadne z nich tego nie potwierdziło.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski z Pokojową Nagrodą Nobla? Ma ogromne poparcie, ale szanse topnieją

Konferencja kosmiczna cenzuruje imię pierwszego człowieka w kosmosie, bo był Rosjaninem