w

Misiek Koterski dosadnie podsumował Antka Królikowskiego. Porównał go do siebie sprzed lat. Padły mocne słowa. „Tak samo zrujnowałem sobie życie”

Michał Koterski, Antoni Królikowski - fot. Instagram @misiekkoterski @antek.krolikowski
Michał Koterski, Antoni Królikowski - fot. Instagram @misiekkoterski @antek.krolikowski

Misiek Koterski wydał ostatnio książkę, w której rozlicza się z przeszłością. O wydawnictwie opowiedział w podkaście WojewódzkiKędzierski. W rozmowie nawiązał do ostatnich doniesień o Antonim Królikowskim i skomentował jego zachowanie. Dał młodemu aktorowi cenną radę.

Michał Koterski nazywany w show-biznesie „Miśkiem” to polski aktor, satyryk oraz syn reżysera Marka Koterskiego. 44-latek jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej, gdzie studiował scenopisarstwo. Na srebrnym ekranie zadebiutował rolą Sylwusia w filmie ojca pt. Ajlawju. W kolejnych latach także grywał w produkcjach Marka, m.in. w Dniu świra, czy filmie Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Przez jakiś czas współpracował z Telewizją Polską i Polsatem biorąc udział w kilku projektach tychże stacji. Pracował również na antenie Antyradia, a swoją pierwszą, pierwszoplanową rolę otrzymał w filmie Gierek, w którym wcielił się w postać I sekretarza. Prywatnie jest w nieformalnym związku z modelką Marcelą Leszczak, z którą ma syna Fryderyka.

Jakiś czas temu Misiek był gościem podcastu prowadzonego przez Kubę Wojewódzkiego i Tomasza Kędzierskiego. Aktor miał okazję opowiedzieć co nieco o swojej książce – Michał Koterski. To już moje ostatnie życie, w której dość obszernie opisał m.in. swoją walkę z nałogami.

Misiek Koterski dosadnie skomentował zachowanie Antka Królikowskiego

Nie jest tajemnicą, że Michał Koterski przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, które narobiły mu niegdyś mnóstwo kłopotów. Stwierdził, że jego życie to idealny scenariusz na film. Gdyby obraz wyreżyserował jego ojciec — byłoby to spełnienie jego marzeń:

Moim marzeniem jest to, żeby napisać scenariusz na podstawie książki i żebyśmy ten ostatni film zrobili razem. Chciałbym z moim ojcem wyreżyserować ten film. Żebyśmy zrobili coś razem, żeby coś po nas zostało — stwierdził Misiek.

Kubę Wojewódzkiego wyraźnie zainteresował temat rozmowy. W jej trakcie zasugerował, że w postać młodego Koterskiego mógłby się wcielić Antoni Królikowski, który słynie z butnego charakteru. Michał odniósł się do tej sugestii, twierdząc, że w pewnych kwestiach Antek i on są do siebie podobni:

Antek jest naprawdę zdolnym aktorem. Dzisiaj jak na niego patrzę, to niestety widzę siebie z tamtych lat, bo tak samo zrujnowałem swoje życie. Chodzi mi o to, w czym on teraz tkwi, nie chcę się rozwijać na ten temat, bo to jest jego życie — przyznał.

W dalszej części podcastu syn Marka Koterskiego kontynuował wątek Antka, nawiązując do swojej młodości. Według niego Antoni, tak jak on niegdyś, ma pewne problemy z nałogami. Dał Królikowskiemu ważną radę. Stwierdził, że wytrwała praca nad sobą może być clou w pokonaniu przeszkód i szansą na zdobycie nowej roli:

Po prostu ta historia jest bardzo podobna do mojej, jeśli chodzi o substancje, jakie przyjmuje. Myślę, że jeśli on by się z tego wydostał, jeśli by wykonał ogromną pracę i dokonał przemiany, to myślę, że za parę lat, w trzeźwym życiu mógłby to rewelacyjnie zagrać — skomentował Michał.

Misiek Koterski jest trzeźwy od ośmiu lat. W wielu wywiadach podkreślał, że wytrwanie w postanowieniu zawdzięcza sobie i Bogu. Życie w trzeźwości porównał do cudu:

Paliliśmy dzisiaj, jak to się mówi, niewinne jointy. Z czasem doprowadziło mnie to do innych substancji i kolejnych narkotyków. Jestem trzeźwy siedem lat i można powiedzieć, że moje życie jest jak z bajki. Ale to też ciężka praca na całe życie. Jestem w pełni przekonany, że w moim wypadku, to, że jestem trzeźwy i żyję, to dzięki Bogu. Rozpatruję to w kategoriach cudu” – przyznał niegdyś w programie Uwaga!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez admin

Andrzej Chyra - fot. Instagram @andrzejchyra_official

Andrzej Chyra otworzył się na temat późnego ojcostwa. Ludzie zwykli nazywać go „dziadkiem”. „Teraz uchodzi to częściej”

Michał Wójcik - fot. screenshot z portalu pomagam

Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru opłakuje śmierć partnerki. Jani była jego życiową podporą