w

Legion „Wolność Rosji” chwali się wartościową zdobyczą. Walczący za Ukrainę Rosjanie opublikowali nagranie

Walczący w obronie Ukrainy Legion „Wolność Rosji” pochwalił się zdobyciem rosyjskiego czołgu. Żołnierze zaprezentowali swoją zdobycz w mediach społecznościowych.

Legion „Wolność Rosji” to niezwykła formacja, która została założona w kwietniu. Choć członkowie zachowują anonimowość, legion ma składać się z rosyjskich dezerterów oraz jeńców, którzy zdecydowali się dołączyć do obrońców Ukrainy.

Członkowie zgodzili się podjąć walkę przeciwko krajowi, w którym się wychowali. Rosjanie z legionu stanowczo sprzeciwiają się rządom Władimira Putina oraz są niezadowoleni przebiegiem „operacji specjalnej”.

Żołnierze legionu „Wolność Rosji” ogłosili, że są oburzeni brakiem dyscypliny i lekceważeniem życia ludzkiego przez władze w Moskwie.

– „Od teraz będziemy walczyć o Rosję przeciwko reżimowi Putina w ukraińskich mundurach i z symbolami nowej Rosji. Za Rosję! Za wolność!” – pisali jakiś czas temu na Telegramie

Zdobycz legionu

Legion „Wolność Rosji” pochwalił się należąca wcześniej do Rosji zdobyczą z frontu. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające zamaskowanych żołnierzy pozujących przy rosyjskim czołgu, który zdobyty został w walce.

Czołg jest nasz!
W niedawnej bitwie z putinistami zdobyliśmy czołg. Teraz będzie służyć wyzwoleniu Rosji od putinizmu
” – napisali członkowie legionu na Telegramie.

Nasza sprawa jest słuszna!
Putin zostanie zniszczony!
Zwycięstwo będzie nasze!
” – dodali.

Straty na wojnie

Obecnie ciężkie walki toczą się o region Donbasu, gdzie obie strony ponoszą wielkie straty.

Według ukraińskiego sztabu łączne straty sił rosyjskich od 24 lutego do 31 maja wynoszą: niemal 31 000 żołnierzy, 1358 czołgów, 3302 pojazdy opancerzone, 208 samolotów, 174 helikoptery, 649 systemów artyleryjskich, 207 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 93 systemy przeciwlotnicze, 2275 pojazdów i cystern, 13 jednostek pływających i 515 dronów.

Straty są również odczuwane po stronie ukraińskiej. Wołodymyr Zełenski przyznał, że nawet do 100 żołnierzy traci życie na froncie każdego dnia.

Sytuacja jest bardzo trudna. Tracimy 60-100 żołnierzy dziennie, którzy giną w działaniach bojowych, a około 500 zostaje rannych” – oznajmił prezydent Ukrainy.

Źródło: Telegram , NEXTA

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Lekkomyślny „wyczyn” Rosjan. Chcieli obrazić Ukraińców, a ściągnęli na siebie artylerię

Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, fot. AKPA/ Piętka Mieszko

Katarzyna Cichopek zmieniła prawnika i nie zamierza odpuszczać Hakielowi. Koniec z polubownymi ustaleniami!