w

Lekkomyślny „wyczyn” Rosjan. Chcieli obrazić Ukraińców, a ściągnęli na siebie artylerię

fot. Twitter

Rosyjscy żołnierze, którzy chcieli dokuczyć swoim przeciwnikom i obrazić Ukraińców na polu bitwy, dostali nauczkę. Siły ukraińskie wykryły niecodzienny komunikat z powietrza i pokazały, co o nim myślą.

Podczas trwającej już 100 dni rosyjskiej inwazji na Ukrainę najeźdźcy zaliczyli sporo wpadek. Tym razem sytuacja okazała się jednak niezwykle absurdalna, a Rosjanie najwyraźniej nie przemyśleli konsekwencji swoich akcji.

Grupa rosyjskich żołnierzy postanowiła zostawić w polu, które znajdowało się niedaleko okopów, obraźliwą wiadomość dla Ukraińców. Napis miał być widziany z powietrza i trzeba przyznać, że żołnierze Władimira Putina osiągnęli swój cel.

Rosjanie w roślinności wydeptali słowo „chochoły”, które funkcjonuje jako obraźliwe określenie na Ukraińców. Biorący udział w „operacji specjalnej” najeźdźcy nie wzięli jednak pod uwagę, że widziane z odległości hasło może ułatwić pracę ukraińskim żołnierzom zwiadu.

Ukraińscy wojskowi zauważyli napis, po czym zaatakowali obszar stacjonowania Rosjan pociskami. Na opublikowanym w sieci zdjęciu z lotu ptaka widać, jak w ziemi prezentuje się ślad po ukraińskim ostrzale.

O sprawie poinformował m.in. Ilja Ponomariow, były deputowany do rosyjskiej Dumy Państwowej.

Ilja Ponomariow

Ilja Władimirowicz Ponomariow to rosyjski fizyk i polityk, który ze względu na sytuację polityczną przebywa na emigracji. Ponomariow w latach 2007-2016 był posłem do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej. 20 marca 2014 roku polityk jako jedyny zagłosował przeciw włączeniu Krymu do Rosji.

Ponomariow potępiał działania rządu, a po inwazji Rosji na Ukrainę zaczął wspierać napadnięty kraj. W programie „Dzień na Świecie” stwierdził, że „Ławrow to przestępca wojenny” i porównał go do Ribbentropa.

– „Powiesimy go na tym samym sznurze, na którym zawisł Ribbentrop w Norymberdze – partnerskim mieście Charkowa, żeby wszyscy to widzieli. To moja prognoza polityczna jako rosyjskiego polityka” – powiedział w Polsat News.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Królowe życia, fot. Instagram @krolowe_zycia_official

„Królowe życia” znikają z anteny TTV! Produkcja nieoczekiwanie wydała szokujące oświadczenie

Legion „Wolność Rosji” chwali się wartościową zdobyczą. Walczący za Ukrainę Rosjanie opublikowali nagranie