w

Królowa Elżbieta II nie żyje! Najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii odeszła w wieku 96 lat

Królowa Elżbieta II nie żyje - fot. Instagram @theroyalfamily
Królowa Elżbieta II nie żyje - fot. Instagram @theroyalfamily

Pałac Buckingham wydał rozrywające serce oświadczenie. Królowa Elżbieta II nie żyje. Najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii odeszła w wieku 96 lat.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Była najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii, a na tronie zasiadała od 70 lat. W tym roku hucznie świętowała platynowy jubileusz. Już od dłuższego czasu brytyjskie media informowały o tym, że stan jej zdrowia uległ pogorszeniu i nie brakowało na to dowodów. Nie tylko bardzo schudła, ale i ograniczyła aktywność do minimum. Gdy już pojawiała się w miejscach publicznych, podpierała się na lasce. Nie brakowało także plotek o tym, że poruszała się na wózku inwalidzkim. Nikt jej jednak w takim stanie nie widział, ponieważ podobno nie chciała, by ktoś widział, że jest z nią coraz gorzej.

Ona nie chce być widziana w takim stanie, jest bardzo dumna. Jest naszym największym monarchą w historii. To bardzo smutne — mówił Christopher Biggins w rozmowie z GB News.

Niestety, teraz media obiegła smutna wiadomość.

Królowa Elżbieta II nie żyje

W dniu 8 września Pałac Buckingham poinformował, że stan zdrowia królowej Elżbiety II uległ pogorszeniu. Zaraz po tym członkowie rodziny królewskiej wsiedli na pokład samolotu, by towarzyszyć przy jej łóżku. Wśród nich nie mogło zabraknąć księcia Karola, który po jej śmierci obejmie tron Wielkiej Brytanii.

Po przeprowadzeniu dalszych badań dziś rano, lekarze Królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by wciąż była pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Windsor Royal Family (@windsor.royal.family)

Niestety, kilka godzin później na oficjalnym profilu Windsorów pojawił się komunikat, że monarchini zmarła.

Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu.

Król i Królowa Małżonka pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Królowej z pewnością zależało na tym, by jej rodzina w końcu doszła do porozumienia i poniekąd udało jej się tego dopiąć. W dniu, gdy zmarła, książę Harry i Meghan Markle byli na spotkaniu w Niemczech. Gdy tylko dotarła do nich informacja, że gorzej się poczuła, natychmiast przerwali wizytę i ruszyli do Balmoral, by pożegnać królową.

Brytyjczycy już od kilku godzin wyczekiwali informacji pod bramą letniej rezydencji Elżbiety.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Influencerka okradła fanów na 55 mln dolarów i przepadła bez śladu. Policja ogłosiła wysoką nagrodę

Karol został nowym królem Zjednoczonego Królestwa po śmierci Elżbiety II. Jak będzie wyglądać koronacja i kiedy się odbędzie?