w ,

Influencerka okradła fanów na 55 mln dolarów i przepadła bez śladu. Policja ogłosiła wysoką nagrodę

fot. Instagram / Jiří Bubeníček, CC BY-SA 4.0

Tajlandzka policja poszukuje obecnie influencerki i gwiazdy mediów społecznościowych Natthamon Khongchak, szerzej znanej jako Nutty. Według ustaleń śledczych kobieta dorobiła się fortuny na naiwnych fanach i spowodowała ogromne straty finansowe.

Influencerzy są grupą, której wpływ na ludzi znacznie zwiększył się w ostatnich latach wraz z rozwojem mediów społecznościowych. Niestety, nie zawsze wykorzystują oni swój autorytet i zasięgi w słusznych celach.

Pochodząca z Tajlandii Natthamon Khongchak swoją karierę w internecie rozpoczęła w 2012 roku, gdy założyła kanał na YouTube. Od tego czasu stała się znaną pod pseudonimem Nutty gwiazdą mediów społecznościowych.

Na swoim koncie w serwisie YouTube Nutty zgromadziła setki tysięcy fanów, publikując filmy o tańcu i śpiewie. Kobieta zdobyła duże grono obserwujących także w innych mediach społecznościowych.

Influencerka oszukała fanów na 55 mln dolarów

Influencerka twierdziła, że odnosi wielkie sukcesy na rynku walutowym, czego dowodem miały być publikowane przez nią zdjęcia z rajskich wakacji i drogie samochody. Okazało się jednak, że Nutty wykorzystała fanów.

Natthamon Khongchak obiecała fanom, że oni również mogą stać się bogaci, o ile tylko zakupią jej kurs, w którym krok po kroku wytłumaczy im swoją strategię, która miała zapewnić olbrzymie zwroty z inwestycji.

Jak większość takich zapewnień, które są zbyt piękne, aby były prawdziwe, ta sytuacja nie skończyła się dobrze.

W maju Nutty oznajmiła na Instagramie, że jest winna inwestorom 1 mld batów (27,5 mln dolarów) oraz wyznała, że jej konta bankowe miały zostać zablokowane.

Od tamtego czasu kobieta przestała pokazywać się w sieci, a według ustaleń lokalnych władz Nutty najprawdopodobniej uciekła za granicę. Łączne straty inwestorów oszacowano na ok. 55 mln dolarów.

Policja ogłosiła nagrodę za informacje o influencerce

Kobiety poszukuje teraz Tajlandzka policja. „South China Morning Post” informuje, że za informację na temat miejsca przebywania Nutty można otrzymać nawet 137 tys. dolarów nagrody.

Źródło: New York Post ; South China Morning Post ; The Nation ; Insider

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Chciał zdobyć polubienia w mediach społecznościowych. Nastolatek został potrącony przez pociąg [VIDEO]

Królowa Elżbieta II nie żyje - fot. Instagram @theroyalfamily

Królowa Elżbieta II nie żyje! Najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii odeszła w wieku 96 lat