w

Koza wysadziła Rosjan w powietrze. W eksplozji zastawionej pułapki rannych zostało 40 żołnierzy

fot. Koza - zdjęcie ilustracyjne (юра запеченко, CC BY 3.0 )

Co najmniej 40 rosyjskich żołnierzy zostało rannych po tym, jak ukraińska koza „chaotycznymi ruchami” uruchomiła zastawione przez rosyjskich żołnierzy pułapki wokół okupowanego szpitala na Zaporożu – poinformował ukraiński wywiad.

Informacje o kozie i spowodowanych przez nią wybuchach przekazał ukraiński wywiad wojskowy. Do zdarzenia miało dojść w okupowanej przez Rosjan wsi Kiński Rozdory w obwodzie zaporoskim w południowo-wschodniej Ukrainie. 

Żołnierze byli w trakcie zastawiania serii wybuchowych pułapek, gdy uciekająca z pobliskiego gospodarstwa koza weszła w naprężoną linę, która odpowiedzialna była za pułapkę. Jak podał Główny Zarząd Wywiadowczy Ukrainy, żołnierze rozmieścili granaty wokoło miejscowego szpitala jako środek obronny.

Rosjanie nie przewidzieli jednak, że nie tylko ludzie mogą aktywować pułapkę. W rejon szkoły zawędrowała koza, która spowodowała reakcję łańcuchową, w wyniku której rannych zostało kilkudziesięciu żołnierzy.

– „W wyniku 'chaotycznych’ ruchów kozy, zwierzę 'pozbyło się’ kilku granatów” – napisał wywiad obronny.

Według doniesień rannych zostało co najmniej 40 rosyjskich żołnierzy, a los kozy jest nieznany. Jak podaje wywiad, Rosjanie odnieśli obrażenia o różnym stopniu ciężkości. Obecnie siły rosyjskie kontrolują około 60 procent obwodu zaporoskiego. Zaporoże atakowane jest od pierwszych dni inwazji, a w ostatnich dniach ataki na ten rejon się nasiliły.

Zwierzęta na wojnie w Ukrainie

Podczas trwania wojny w Ukrainie nie jest to pierwszy raz, kiedy zwierzęta trafiają na pierwsze strony gazet. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obecnie czworonogów na świecie jest Patron, ukraiński Jack Russel terrier, który pracuje jako pies wykrywający ładunki wybuchowe.

W zeszłym miesiącu 2-letni Patron został wyróżniony za odnalezienie ponad 200 ładunków wybuchowych. Czworonóg pracuje głównie w obwodzie czernihowskim, na północ od Kijowa, gdzie usuwa zagrożenia związane z niewybuchami i niewypałami.

Ze względu na swoją niewielką wagę, która nie wystarcza do aktywowania ładunków, Patron może chodzić po zaminowanym obszarze bez obaw o wybuch.

Źródło: The Telegraph ; nv.ua

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Mijała się z ciągnikiem na drodze. Rolnik zauważył, że coś jest nie tak. Zastał go wstrząsający widok

Madonna, fot. Instagram @madonna, Twitter @hotasdita

[WIDEO] Madonna po raz kolejny przekracza granicę. Raperka polizała jej KROCZE podczas koncertu! Gwiazda odpowiedziała pocałunkiem