w

Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP! Wiadomo, kto go zastąpi

Jacek Kurski, TVP - fot. AKPA/Piętka Mieszko
Jacek Kurski, TVP - fot. AKPA/Piętka Mieszko

Jacek Kurski został nieoczekiwanie odwołany z funkcji prezesa TVP! Wiadomo, już kto zajmie jego miejsce. W stacji szykują się spore zmiany.

Jacek Kurski po ukończeniu studiów na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie handlu zagranicznego zajął się dziennikarstwem. Na przełomie lat 80. i 90. pisane przez niego artykuły ukazywały się m.in. na łamach Tygodnika Solidarności. Szybko zaczął nabierać wiatru w skrzydła i został współpracownikiem agencji DPA, czyli Deutsche Presse-Agentur, największej niemieckiej agencji prasowej. Równocześnie pracował też jako gdański korespondent BBC. W latach 1991-1994 współpracował z Telewizją Polską, gdzie współtworzył takie programy publicystyczne, jak: Lewiatan, Sprawa dla reportera, Rozmowy kanciastego stołu i Refleks.

W międzyczasie bardzo intensywnie działał też w polityce. Jego losy z partią Prawa i Sprawiedliwości kilkukrotnie się przeplatały. Po tym, jak w 2005 roku w wywiadzie dla Angory stwierdził, że dziadek Donalda Tuska zgłosił się na ochotnika Wehrmachtu, na krótko wykluczono go z partii. W krótkim czasie potwierdzono, że w tych słowach jest ziarno prawdy, bo faktycznie Józef Tusk został powołany do Wehrmachtu, ale przymusowo. Ostatecznie przywrócono mu członkostwo w partii.

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP

Jacek Kurski został zwolniony z dotychczas pełnionej funkcji! Informację tą w rozmowie z portalem Onet Wiadomości potwierdził Krzysztof Czabański, prezes Rady Mediów Narodowych. Na tę chwilę nie wiadomo dlaczego podjęto tę decyzję.

Prezes RMN w przesłanej wiadomości wyraził jednak przekonanie, że Mateusz Matyszkowicz będzie godnie zastępował dotychczasowego prezesa. W sieci pojawiły się już wpisy, które poniekąd sugerują, że Jacek Kurski już od jakiegoś czasu rozważał powrót do polityki. Być może właśnie to skłoniło go do porzucenia dotychczasowych zajęć.

Mateusz Matyszkowicz - fot. AKPA/Piętka Mieszko
Mateusz Matyszkowicz – fot. AKPA/Piętka Mieszko

Kurski z TVP związany był od lat. 8 stycznia 2016 roku objął funkcję prezesa zarządu TVP, natomiast już 2 sierpnia odwołano go, ale raptem na kilka godzin. 6 marca 2020 roku, po przeprowadzonym głosowaniu RMN odwołała go ze stanowiska, jednak nie na długo, ponieważ już 24 lipca 2020 roku, po rezygnacji Macieja Łopińskiego, został pełniącym obowiązki prezesa TVP. 7 sierpnia pełnoprawnie zajął stanowisko prezesa TVP. Wstępnie jego kadencja miała potrwać do połowy 2021 roku, jednak w czerwcu został powołany na czteroletnią kadencja, która, jak się właśnie dowiedzieliśmy, została przerwana.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

14-latek chciał podjąć się internetowego wyzwania. Zmarł na oczach przyjaciół

Małgorzata Rozenek - fot. AKPA

Małgorzata Rozenek po debiucie w DDTVN trafiła na dywanik! Nie tylko widzowie, ale i produkcja zwróciła na to uwagę!