w

DramatDramat

14-latek chciał podjąć się internetowego wyzwania. Zmarł na oczach przyjaciół

fot. Twitter screenshot

W Szkocji doszło do tragedii podczas próby naśladowania internetowego wyzwania. 14-letni chłopiec został znaleziony martwy w swojej sypialni po wzięciu udział w niebezpiecznym „Blackout challenge”.

Jak informują brytyjskie media, nastolatek wziął udział w internetowym wyzwaniu „Blackout challenge”.

Wyzwanie, które zdobyło popularność na TikToku, polega na podduszaniu się do czasu utraty przytomności. Niebezpieczna „zabawa” może skończyć się tragedią.

Wyzwanie jest w stanie doprowadzić do obniżenia poziomu tlenu w mózg, co może spowodować napady padaczki a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.

Zmarł na oczach przyjaciół

Niedawno z powodu wyzwania zmarł 14-letni Leon Brown. Matka chłopca wyznała, że przyjaciele chłopca oglądali go, gdy doszło do tragedii. Nastolatkowie połączyli się na kamerkach przez internet.

„Jeden z przyjaciół syna powiedział mi, że Leon podjął wyzwanie na FaceTime, po tym, jak zobaczył je na TikToku” – powiedziała.

„Leon postanowil spróbować jako pierwszy. Jego przyjaciele prawdopodobnie myśleli, że to zabawa i żart. Myśleli, że po utracie przytomności po prostu się obudzą, ale mój syn już nie wrócił” – dodała.

Mama nastolatka apeluje do rodziców

Mama 14-latka, Lauryn, jest zdewastowana śmiercią syna i wystosowała przestrogę do innych rodziców w związku z niebezpiecznym wyzwaniem.

Kobieta przekazała, że choć słyszała wcześniej o wyzwaniu, nigdy nie spodziewała by się, że podejmie się go jej syn.

„Po prostu nigdy nie spodziewasz się, że Twoje dziecko może zrobić coś takiego. Proszę, ostrzeżcie swoje dzieci, te wyzwania nie są warte utraty życia i zdrowia” – apeluje do rodzin.

„To nie jest warte polubień, udostępnień, czy czegokolwiek, co sprawia, że dzieci robią te wyzwanie” – dodaje.

TikTok komentuje śmierć 14-latka

Do sprawy odniósł się zespół prasowy TikToka. Przedstawiciele platformy społecznościowej wyrazili współczucie i stwierdzili, że podobne filmiki z niebezpiecznymi wyzwaniami są usuwane z TikToka.

„Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny Leona Browna w tym niezwykle ciężkim czasie. Bezpieczeństwo naszej społeczności jest dla nas priorytetem i bardzo poważnie traktujemy jakiekolwiek informacje o niebezpiecznych wyzwanaich. Takie treści są zabronione na naszej platformie i usuwamy je, o ile zostaną one znalezione przez nasz zespół” – czytamy w oświadczeniu.

Rzecznik prasowy szkockiej policji przekazał, że do tragicznego zdarzenia doszło 25 sierpnia w Ochilview Court w Cumbernauld.

Źródło: „Daily Mail” ; „The Daily Record”

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Zabieg przedłużania rzęs skończył się horrorem. 17-latka bała się, że straci wzrok. Wstrząsająca relacja

Jacek Kurski, TVP - fot. AKPA/Piętka Mieszko

Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP! Wiadomo, kto go zastąpi