w ,

Facet uciekający spod rosyjskiego ostrzału mówi, że u niego wszystko dobrze, bo pali marihuanę. Wstawia się za legalizacją u reporterki

fot. Reddit / Sky News

Wojna na Ukrainie trwa, a Rosjanie atakują kolejne miasteczka i wsie. Do nietypowej sytuacji doszło podczas reportażu o ewakuujących się cywilach, nadawanego w brytyjskiej telewizji “Sky News”. Reporterka nie spodziewała się takiej odpowiedzi, pytając mężczyznę o to, jak się czuje.

Ekipa brytyjskiej telewizji informacyjnej Sky News nagrywała reportaż o bombardowaniu leżącego w okolicach Kijowa miasta Irpień. Specjalna korespondentka wojenna Alex Crawford przekazała, że sytuacja jest trudna, a mieszkańcy są “widocznie straumatyzowani”. Z 60-tysięcznego miasta unosi się dym, a w tle słychać dźwięk eksplodujących rosyjskich bomb i odpowiedzi ukraińskiej artylerii.

Słyszeliśmy duże ilości wychodzącej z kierunku miasta artylerii, ponieważ Ukraińcy próbują powstrzymać nacierające wojska. Nie jesteśmy do końca pewni, co tam się dzieje” – mówiła Crawford z przedmieść Irpienia.

Nie spodziewała się tej odpowiedzi

Reporterka poinformowała, że duża część mieszkańców została wywieziona w bezpieczniejsze miejsce o poranku, ponieważ rosyjskie wojska próbują zbliżyć się do stolicy ze strony Irpienia. Wśród ewakuujących się cywili były osoby starsze i dzieci. Część mieszkańców chowała się pod mostem, aby uchronić się przed bombardowaniem kierowanych przez Kreml wojsk.

Alex postanowiła zerknąć do jednego z busów, które wywożą mieszkańców z dala od frontu i zapytać się, co wiedzą o sytuacji. Wchodząc do pojazdu, Crawford zapytała, czy ktoś mówi po angielsku. W odpowiedzi na jej pytanie zgłosił się młody mężczyzna.

Reporterka zapytała go, jak wygląda bombardowanie z wewnątrz miasta, ale Ukrainiec nie mógł dokończyć, odpowiadać na pytanie, bo przerwali mu zestresowani współpasażerowie. Alex postanowiła nie drążyć tematu, i zapytała, jak czuje się mężczyzna.

Nic mi nie jest, palę zioło. Zalegalizować, 4:20” – odpowiedział lubujący się w marihuanie mężczyzna, a następnie spytał, skąd pochodzi reporterka.

Po tym, jak Crawford poinformowała, że pochodzi z Wielkiej Brytanii, chłopak zaczął dopytywać się, czy konopie są legalne w Zjednoczonym Królestwie. Gdy Ukrainiec przestał mówić o marihuanie, reporterka zapytała go, czy w mieście pozostała duża ilość cywili.

Myślę, że nie zostało dużo” – poinformował. – “Przynajmniej tych, którzy nie mogą się bronić” – wyjaśnił po chwili.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: Sky News ; Reddit

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Radosław Sikorski ujarzmia rosyjskiego dyplomatę. Ostra wymiana zdań. “Ten facet twierdzi, że był dyplomatą”

“Do widzenia”. Grupa hakerska Anonymous znów zaatakowała Rosję. Pochwalili się udaną operacją