w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

„Do widzenia”. Grupa hakerska Anonymous znów zaatakowała Rosję. Pochwalili się udaną operacją

fot. YouTube

Wojna na Ukrainie trwa, a walki nie toczą się tylko w konwencjonalnym wymiarze. Grupa hakerska Anonymous wypowiedziała cybernetyczną wojnę Władimirowi Putinowi, i znów dała o sobie znać. Aktywiści utrudnili pracę rosyjskim służbom specjalnym.

Po inwazji Rosji na Ukrainę grupa hakerska Anonymous wypowiedziała Putinowi wojnę. Od tego czasu regularnie informuje o kolejnych sukcesach, a w sobotę pochwaliła się następnym osiągnięciem w swojej kolekcji.

Kolejny atak Anonymous

Hakerzy z grupy Anonymous po raz kolejny dobrali się do stron administracji Władimira Putina. Tym razem celem aktywistów padła strona internetowa Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

W sobotę wieczorem na oficjalnym koncie grupy pojawił się zrzut ekranu ukazujący niedziałającą witrynę internetową FSB.

Do widzenia fsb.ru” – napisali aktywiści z grupy hakerskiej.

Cybernetyczna wojna z Rosją

Już w dzień inwazji na Ukrainę grupa Anonymous zapowiedziała, że jeżeli Rosja nie wycofa się z ataku, to rozpoczną wojnę, jakiej Putin jeszcze nie widział. Jak zapowiedzieli, tak się stało. Jeszcze tego samego dnia pojawiły się problemy z działalnością niektórych rosyjskich stron internetowych.

Pierwszy ruch, który grupa oficjalnie sobie przypisała, miał miejsce w piątek 25 lutego. W efekcie ich działań pojawiły się problemy z działalnością takich stron internetowych jak: government.ru, czy kremlin.ru, rt.com. Na jakiś czas wyłączono również stronę koncernu Gazprom.

Od tego czasu grupa zajęła się serią większych i mniejszych ataków na rosyjską przestrzeń internetową.

Źródło: Anonymous – Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Facet uciekający spod rosyjskiego ostrzału mówi, że u niego wszystko dobrze, bo pali marihuanę. Wstawia się za legalizacją u reporterki

Ważny apel o Ukraińcach! „Nie są zwierzętami w ZOO, których (…) można fotografować w każdej sekundzie ich życia”