w

SuperSuper HahaHaha

Radosław Sikorski ujarzmia rosyjskiego dyplomatę. Ostra wymiana zdań. „Ten facet twierdzi, że był dyplomatą”

fot. YouTube

Trwa wojna na Ukrainie. Na rosyjską inwazję i słowa Władimira Putina o „specjalnej operacji” ostro zareagował polski eurodeputowany Radosław Sikorski. Teraz do „niepolitycznego” wpisu Sikorskiego odniósł się rosyjski dyplomata, Michaił Ulianow, czego polski polityk nie zostawił bez odpowiedzi.

Cała sytuacja zaczęła się, gdy 24 lutego były szef MSZ Radosław Sikorski umieścił emocjonalny komentarz pod wpisem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji na Twitterze. Oficjalne konto rosyjskiego MSZ zacytowało wtedy Władimira Putina, który starał się wytłumaczyć, że celem inwazji, lub, jak to ujmuje Putin „specjalnej operacji wojskowej”, jest ochrona ludności regionów kontrolowanych przez separatystów przed „ludobójstwem dokonanym przez reżim kijowski”.

Pozwolę sobie ująć to tak dyplomatycznie, jak tylko potrafię: pie**olić ciebie i twoje kłamstwa. Niech żyje wolna Ukraina!” – napisał wtedy Sikorski w komentarzu.

Wpis polskiego eurodeputowanego nie spodobał się Michaiłowi Ulianowi, stałemu przedstawicielowi Rosji przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu. Tydzień po oryginalnym komentarzu Sikorskiego, Ulianow zacytował jego wpis, i napisał, co o nim sądzi.

Ten facet twierdzi, że był dyplomatą. Możecie w to uwierzyć?” – zapytał rosyjski dyplomata.

Rosjanin szybko doczekał się odpowiedzi polskiego europosła, która przypomniała mu, że służy zbrodniarzom wojennym. Swój wpis Sikorski zakończył soczystym „spier**laj”.

Ekscelencjo, czy nie jesteś jednym z tych kłamców, którzy twierdzili, że Ukraina zamierza zaatakować, a Rosja nigdy nie zrobiłaby czegoś tak barbarzyńskiego? Służysz zbrodniarzom wojennym. Więc zrezygnuj i przeproś albo spier**laj”napisał Radosław Sikorski.

Dalej europoseł kontynuował swoją słowną ofensywę i zapytał Rosjanina, co jeszcze robi na Twitterze, skoro platforma społecznościowa została ostatnio zablokowana w Rosji.

Idź do domu i duś się we własnych imperialistycznych sokach” – zakończył Sikorski w kolejnym tweecie.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Władimir Putin grozi Ukrainie utratą państwowości, jeśli „Ukraina nieprzestanie się tak zachowywać”

Facet uciekający spod rosyjskiego ostrzału mówi, że u niego wszystko dobrze, bo pali marihuanę. Wstawia się za legalizacją u reporterki