w

Dramat na bielskiej strzelnicy. 19-letni chłopak śmiertelnie postrzelił się z broni palnej

Wczoraj wieczorem w Bielsku-Białej (woj. śląskie) doszło do tragicznego zdarzenia na strzelnicy. Jedną z głównych wersji badanych przez policję jest odebranie sobie przez mężczyznę własnego życia.

Do śmiertelnego zdarzenia doszło w okolicach godziny 19 na strzelnicy przy ul. 1 Maja w Bielsku-Białej. Pierwsze zgłoszenie do służb ratunkowych wpłynęło o godz. 19.19. 19-letni mężczyzna podczas wizyty na strzelnicy śmiertelnie postrzelił się z broni palnej.

Na miejscu czynności dochodzeniowo-śledcze prowadzi policja pod nadzorem prokuratora. Służby zabezpieczyły monitoring obiektu, który będzie analizowany przez śledczych.

– Wyjaśniane będą dokładne okoliczności zdarzenia, zabezpieczony został monitoring znajdujący się na strzelnicy. Jedna z głównych hipotez, która będzie badana, to targnięcie się mężczyzny na własne życie – poinformował portal bielsko.biała.pl asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej policji.

Plaga samobójstw

Według policyjnych statystyk w 2021 roku w Polsce aż 5201 osób popełniło samobójstwo. Według policyjnych danych średnio aż 6 razy częściej niż kobiety odbierają sobie życie mężczyźni. Problem samobójstwa dotkliwie dotyka również najmłodszych – w 2021 roku 1496 dzieci i nastolatków poniżej 18. roku życia podjęło próbę samobójczą, a aż 127 z tych prób zakończyło się śmiercią.

Rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka podczas minionego Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom wskazał, że wg policyjnych statystyk każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób.

– „Osoba zagrożona samobójstwem mogła wcześniej podejmować próby pozbawienia siebie życia lub okaleczać się. Jedną z przyczyn samobójstwa mogą być również doświadczenia utraty, między innymi bliskiej osoby, ale również ważnych dla niej wartości, planów, czy idei” – tłumaczył policjant.

Jak pomóc?

Funkcjonariusz wskazał również, że osoby planujące popełnić samobójstwo wcześniej często dają sygnały ostrzegawcze, cicho wołając o pomoc.

„Jeśli ktoś zwierza się tobie, że myśli o samobójstwie lub ujawnia przytoczone symptomy, szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego” – podkreślił Mariusz Ciarka.

– „Nie ignorujmy takich zachowań. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować czyjeś życie. Okażmy zrozumienie i chęć pomocy. Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów: telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123, telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111, czy dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12 – podsumował.

Źródło: bielsko.biała.pl ; policja.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Zabił 63-latka, a następnie zbezcześcił jego zwłoki - fot. klodzko.policja.gov

Z zimną krwią zamordował kolegę. To, co zrobił później, by zatuszować ślady zbrodni, wywołuje gęsią skórkę. Bestialstwo!

Chciał ukraść auto Anicie Włodarczyk. Tak go potraktowała! Niestety, nie wyszła bez szwanku