w

DramatDramat SuperSuper

Wojna na Ukrainie: UE szykuje „olbrzymi pakiet sankcji”

Niestety wydarzył się scenariusz, którego obawiała się Ukraina oraz cała Europa. Rosja zaatakowała swoich sąsiadów. UE szykuje poważne sankcje.

Ursula von der Leyen będąca przewodniczącą Unii Europejskiej chce zmusić sankcjami Rosję do zaprzestania swoich działań. Te mają być do tego stopnia dotkliwe, że przemówią do rozsądku Putina oraz jego doradców.

Zamrozimy rosyjskie aktywa w Unii Europejskiej, zatrzymamy dostęp rosyjskich banków do europejskich rynków finansowych oświadczyła Ursula von der Leyen.

Szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell: To jedne z najczarniejszych chwil dla Europy od czasów zakończenia II wojny światowej. Mocarstwo atomowe zaatakowało państwo sąsiedzkie i grozi odwetem innym krajom, które mogłyby pośpieszyć na jego ratunek. Jest to nie tylko pogwałcenie prawa międzynarodowego, to pogwałcenie podstawowych zasad ludzkiego współistnienia. Już kosztuje to wiele istnień ludzkich, a konsekwencje, które mamy przed nami wciąż są nieznane.

Dziś odbędzie się posiedzenie Rady Europejskiej. Politycy muszą działać szybko, ponieważ sytuacja na Ukrainie rozwija się błyskawicznie. Natomiast wypowiedź rosyjskiego prezydenta nie napawa optymizmem.

Okoliczności wymagają od Rosji zdecydowanych działań. (…) Jesteśmy gotowi na wszystko

– powiedział Putin.

Władimir Putin zaatakował Ukrainę. O godzinie 4 w nocy wydał rozkaz do przeprowadzenia operacji wojskowej w Donbasie. Na terenie całej Ukrainy wprowadzono stan wojenny. Co więcej, informacje o wybuchach dochodzą z kolejnych miast.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Gwiazdy na Zanzibarze

Ulubiony kurort gwiazd na Zanzbiarze ZAWIESZA działalność. Sprawdziliśmy, kto korzystał z jego usług [DUŻO ZDJĘĆ]

Ukraina

Wojska rosyjskie nad ranem zaatakowały Ukrainę. Sytuacja staje się krytyczna. Najnowsze informacje i komentarz polskich władz