w

Ulubiony kurort gwiazd na Zanzbiarze ZAWIESZA działalność. Sprawdziliśmy, kto korzystał z jego usług [DUŻO ZDJĘĆ]

Gwiazdy na Zanzibarze
Gwiazdy na Zanzibarze

Gwiazdy nawet kilka razy w roku wyjeżdżają na zagraniczne wakacje. Najczęściej obieranym przez nie kierunek jest Zanzibar, a dokładniej prowadzony przez Polaka kurort Pili Pili, który właśnie zawiesił działalność. Sprawdziliśmy, kto w ostatnim czasie tam wypoczywał. Lista jest zaskakująco długa.

Zanzibar to jedna z najbardziej malowniczych wysp na Oceanie Indyjskim. W całości należy do Tanzanii. Od blisko dwóch lat cieszy się ona niesłabnącą popularnością z uwagi na to, że rząd nie wprowadził tam żadnych restrykcji związanych z koronawirusem. W pewnym sensie stała się ona mekką wszystkich podróżujących, bo tylko tam można było bez obaw wypoczywać, zażywając kąpieli słonecznych i pluskając się w lazurowych wodach oceanu.

Najczęściej obieranym kurortem przez polskie gwiazdy był kompleks hoteli Pili Pili prowadzonych przez Wojciecha Żabińskiego. Z jego pomocą można było bez trudu zorganizować wakacje, ponieważ zajmował się on także organizowaniem lotów czarterowych, czy wycieczek na miejscu. Wprowadził on także własną walutę: pili coiny, którymi płaci się za wszystkie usługi.

Nic co piękne nie trwa wiecznie. Ostatnio okazało się, że mężczyzna działa nie tylko omijając prawo turystyczne, ale i mimo zakazu wydanego przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Właściciel złożył odwołanie, nie mniej jednak będzie musiał jeszcze trochę poczekać na decyzję. Głównym argumentem stało się jednak twierdzenie, że zarówno Pili Pili Hotels, jak i Fly LTD (obie są firmami Żabińskiego) nie podlegają pod ustawę, z uwagi na to, że w swojej ofercie nie posiadają usług w pakietach. Jak na razie i to tłumaczenie nie okazało się wystarczające.

Ulubiony kurort Polaków na Zanzibarze zawieszony. Dlaczego?

Na początku tego tygodnia media obiegła wieść, że chętnie wybierany przez gwiazdy kurort został zawieszony. Właściciel poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że odwołał loty do i skasował umówione pobyty do 4 czerwca.

Wspólnie […] podjęliśmy bardzo trudną decyzję, że działalność dalej w tej atmosferze, przy wiecznych niedociągnięciach i ilości pojawiających się uwag co do jakości, jaką zastaliście na Zanzibarze – nie może być dalej kontynuowana, bo to droga donikąd. […] Podjęliśmy również bardzo trudną decyzję, ale konieczną, żeby nie rozpoczynano do 4 czerwca 2022 nowych pobytów, gdyż ta atmosfera nie służy ani gościom, ani pracownikom — tłumaczy Żabiński w oświadczeniu na Facebooku.

W kolejnych wpisach mężczyzna wyjaśnił, co konkretnie miał na myśli. Okazuje się, że w porze deszczowej było bardzo małe zainteresowanie pobytami na Zanzibarze, a do tego doszły także spore problemy logistyczne. Tłumaczy także, że sporo namieszały też media, które miały przeprowadzić na niego zmasowany atak.

[…] Zrobiliśmy kilka promocji na porę deszczową i jak widać covid i obostrzenia spowodowały, że nie ma takiego zapotrzebowania na wakacje w tym okresie jak było to w latach ubiegłych.
Obłożenie sięgnęło 25/30 % a tym samym i samoloty i hotele nie były by zapełnione.
Ekonomia niestety musi grać, bo my nie płacimy za fotele w samolocie, ale za cały samolot, bez względu na to, czy w samolocie jest jeden pasażer czy też pełny samolot.
Goście nie udźwignęli by realnych kosztów takiego wylotu. Rozmawiamy o dziesiątkach tysięcy USD na jednym samolocie.
Dlatego odwołaliśmy możliwość pobytów w tym terminie.
Kolejna sprawa:
Pobyty od od 26/27 lutego 2022 do początku kwietnia 2022 r.
Osoby które przebywały w ostatnim czasie w Pili Pili wiedzą i same potwierdzają, że były to pobyty, którymi Pili Pili nie mogło by się pochwalić i daleko im do tego co Pili Pili oferowało i do czego byli przyzwyczajeni.
Zamieszanie, problemy logistyczne, dostawcze… wiele wiele wiele
Wszystko zaczęło się od 28.12.2022 roku gdy skumulowano atak na Pili Pili, atak prasowy, atak medialny itd.
Dziennikarze, którzy zajęli się Pili Pili mieli jeden cel wynikający z osobistej zemsty połączeń towarzyskim jednej z dziennikarek mieszkającej na Zanzibarze, a której ja osobiście pomagałem organizować się na Zanzibarze, ba… nawet brała ślub w Pili Pili… Co potem zakwitło w glowie jej i jej małżonka na zawsze pozostanie już ich tajemnicą […].

Sytuacja ta jest niezwykle problematyczna dla klientów, ponieważ nie odzyskają oni swoich pieniędzy z uwagi na to, iż za wszystkie usługi płaci się wirtualną walutą, której nie można wymienić na złotówki.

Które gwiazdy wypoczywały na Zanzibarze?

Żabiński swoją działalność na Zanzibarze zaczynał od jednego hotelu, a w chwili obecnej ma ich 17, które są w stanie pomieścić 550 gości. Wśród nich często pojawiały się znane osoby. Kto relacjonował swój pobyt na malowniczej wyspie w sieci?

Iwona Pavlović miała okazję m.in. prowadzić imprezy charytatywne organizowane w hotelach. Na Instagramie udostępniła kilka fotorelacji z takich wydarzeń i przekazała, że zgromadzone środki zostaną przekazane na Centrum Edukacji dla dzieci.

Cieszę się, że miałam przyjemność poprowadzić kolejną imprezę charytatywną Wojtka Żabińskiego…. Podróżuję…Pomagam. Dzięki artystom i turystom z Polski, którzy tu przyjeżdżają, budowane jest Centrum Edukacji dla dzieci…zobaczyć uśmiech dzieci na twarzy…bezcenne… wysyłam wam dobrą energię… Pomagamy.

Anna Głogowska w jednym z wpisów na Instagramie zdradziła, że to właśnie na Zanzibarze spędziła wakacje życia. Okolica ją oczarowała, a skwar lejący się z nieba naładował jej akumulatory pozytywną energią.

Dlaczego teraz takie zdjęcia ? Hmmm….

Chyba dlatego, że właśnie zmieniłam opony na zimowe (wiem, późno w tym roku!) i tęsknię i nie wierzę, że tam byłam i na to wszystko patrzyłam i przeżyłam swoje Wakacje Życia i że teraz tam jest wciąż tak samo pięknie, słonecznie, gorrrrrąco…

Swój urlop na Zanzibarze zaplanował także Grzegorz Skawiński. Na pierwszy rzut oka widać, że był oczarowany wyspą i z trudem się z nią żegnał. Zdradził też, że pojechał tam nie tylko po to, by odpocząć od obowiązków zawodowych, ale i przy okazji zagrał koncert charytatywny.

Szybka zmiana miejsc i klimatu jeszcze wczoraj Wrocław, dziś Zanzibar. Na kilka dni. W najbliższy piątek gramy tu koncert Charytatywny, a w sobotę wracamy do Polski – informował w listopadzie.

Urlop spędziły tam również Joanna Racewicz i Magda Steczkowska. Panie nie tylko wypoczywały na plaży, ale i świetnie się razem bawiły. Najlepszym tego dowodem są poniższe zdjęcia. Prawda, że w czerwieni im do twarzy?

To jednak niejedyne kompanki podróży Steczkowskiej. Wokalistka pochwaliła się, że na Zanzibarze miała okazję nurkować razem z Adamem Sztabą, z którym przyjaźni się od ponad dwóch dekad.

Na maksa swój urlop wykorzystała także Urszula Dudziak, która nie tylko zażywała kąpieli słonecznych, ale i nagrała vloga ze swojego pobytu na Zanzibarze. Wraz z kamerą zajrzała nawet do hotelowej kuchni i wraz z jej szefową przygotowała aromatyczne potrawy. Największym zaskoczenie były jednak jej wspólne fotografie z mężem. Jak oni się kochają!

Z usług Pili Pili korzystała też Ewa Kasprzyk, która wraz z partnerem nie tylko wypoczywała na plaży, ale i zwiedzała okolicę. Podczas jej pobytu w hotelu odbywało się także wydarzenie Kino pod chmurką, podczas którego wyemitowano sceny z kultowego już filmu Kogel-Mogel.

Wyspę odwiedziła też Daria Widawska, która w malowniczych warunkach natury praktykowała jogę. Jej fotografia ukazała się na oficjalnym profilu spa w Pili Pili.

W przypadku wielu gwiazd widać, że na Zanzibarze spędzają nie tylko urlop, ale i realizują zawodowe obowiązki. Najlepszym tego przykładem jest Aneta Lipnicka, która podczas wyjazdu nie tylko wygrzewała się na plaży, ale i wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz zagrała koncert charytatywny.

Katarzyna Glinka podczas rajskich wakacji w Afryce zdecydowała się wnieść na wyspę trochę dobrego. Z uwagi na to, że jest to jeden z najbardziej zanieczyszczonych kontynentów na świecie, zabrała się z synem za oczyszczanie plaży. Prawda, że wspaniały gest?

Anna Dereszowska jest mamą na medal, dlatego też zorganizowała swoim pociechom dzień dziecka na Zanzibarze. Podczas rodzinnego wypadu nie brakowało okazji do wykonania kilku pamiątkowych fotografii. Trzeba przyznać, że jest prawdziwą szczęściarą.

Wakacje na Zanzibarze urządziła sobie Patrycja Markowska. Po powrocie do Polski z rozrzewnieniem wspominała na Instagramie udany i wyjątkowo upalny urlop.

Marieta Żukowska w zeszłym roku spędziła krótki, aczkolwiek intensywny urlop na Zanzibarze. Nie tylko wzięła udział w pięknej sesji zdjęciowej, ale i udzieliła krótkich wywiadów dla magazynów Travel Buddy oraz Gala. Poniżej możecie zobaczyć efekty.

Beta Lenska była wprost zachwycona wyjazdem do Pili Pili. Dlaczego? Bo to właśnie tam mogła praktykować jogę w rajskich warunkach i bez żadnych ograniczeń.

[…] Na co dzień rozkładam matę w sypialni i ćwiczę w dość „wąskich” warunkach – patrz, między łóżkiem a pralką, więc móc wpaść pod piękną wiatę na plaży @pilipiliwellness do @ewolucjonistka i @eurydyka_markus_rechcygier jest czymś po prostu magicznym! Szum oceanu nie z głośnika i atmosfera „pole pole” to coś, co zapakowałabym za sobą do Polski.Dziękuję @pili_pili_zanzibar za tak cudne przeżycie

W dobrym celu do Afryki poleciała także Beata Kozidrak. Wokalistka na początku ubiegłego roku odwiedziła Zanzibar, by zagrać koncert, podczas którego prowadzono zbiórkę na rzecz lokalnych dzieci. Nie mogło również obyć się bez kąpieli w basenie z widokiem na ocean.

Wyspę odwiedziła także Justyna Steczkowska. Udostępniona przez nią w mediach społecznościowych fotorelacja wręcz zapiera dech w piersiach.

Kilka gwiazd przekonało się o tym, że Zanzibar to także świetne miejsce wypadowe na Sylwestra. Nowy Rok na malowniczej plaży powitali Natalia Kukulska, Małgorzata Socha, Tomasz Ciachorowski i Magdalena Różczka. To musiał być iście rajski Sylwester.

Mieliście okazję/chcielibyście odwiedzić kiedyś Pili Pili?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Kaja Godek jest W CIĄŻY! Nowinę przekazała w nietypowych okolicznościach [ZDJĘCIA]

Wojna na Ukrainie: UE szykuje „olbrzymi pakiet sankcji”