w

Wojna na Ukrainie. Gwiazdy solidaryzują się ze wschodnimi sąsiadami. Rozenek, Lewandowska, Dowbor, Gessler i inni

Gwiazdy wspierają Ukrainę
Gwiazdy wspierają Ukrainę

W czwartkowy poranek media obiegły dramatyczne informacje. Około godziny piątej rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. W mediach przybywa wpisów gwiazd, które okazują wschodnim sąsiadom wsparcie. Co piszą?

W czwartek 24 lutego prezydent Rosji, Władimir Putin, wydał rozkaz rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Krótko przed tym udostępnił oświadczenie, w którym zapowiedział atak zbrojny.

Okoliczności wymagają od nas zdecydowanych i natychmiastowych działań. Ludowe republiki Donbasu zwróciły się do Rosji z prośbą o pomoc. W związku z tym, zgodnie z artykułem 51 ustawy o Radzie Federacji Rosyjskiej, a także biorąc pod uwagę porozumienia o przyjaźni i pomocy wzajemnej z Republiką Doniecką i Ługańską, przyjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu specjalnej operacji wojennej – powiedział.

O godzinie 5 media obiegła wieść, że wschodnie granice Ukrainy zostały ostrzelane, a także przeprowadzono ataki bombowe i rakietowe m.in.na lotniska oraz miasta.

Dziś 24 lutego, o godz. 5.00, siły zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpoczęły intensywny ostrzał naszych jednostek na wschodzie, a także przeprowadziły ataki rakietowe i bombowe na lotniska w Boryspolu, a także w miastach Ozernoje, Kułbakino, Czuhujewo, Kramatorsku, Czarnobajewce oraz na obiekty wojskowe Ukrainy. W tym samym czasie agresor rozpoczął ostrzał artyleryjski terytorium i miejscowości Ukrainy wzdłuż granicy państwowej – informuje sztab ukraiński.

Od tamtego momentu w sieci zaczęło przybywać nagrań, na których widoczna jest skala zniszczeń. Na tę chwilę wiadomo, że kilka osób zostało śmiertelnie rannych.

Przedstawiciele show-biznesu nie pozostali obojętni na tą sytuację. W mediach społecznościowych cały czas przybywa wpisów, w których okazują Ukraińcom swoje wsparcie.

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Lara Gessler

Od wczesnych godzin porannych w social mediach przybywa wpisów, w których ludzie okazują wsparcie państwu, które musi stawić czoła naporowi wojsk rosyjskich. Wśród nich nie brakuje gwiazd, które udowadniają, że nie są obojętne na krzywdę wschodnich sąsiadów.

Lara Gessler w najnowszym poście nie kryła, że nie spodziewała się, iż o poranku dotrą do niej tak przerażające informacje. Nie kryje, że jest przerażona tą sytuacją.

Od lat nie zaczynam dnia od wiadomości. Robiłam tak przez wiele lat i doszłam do wniosku, ze za dużo mnie to kosztuje. Dawka kortyzolu z rana – ze złości, bezsilności, frustracji. Lepiej śpię i funkcjonuje, gdy sprawdzam wiadomości po śniadaniu, wyjściu z domu… jakoś łatwiej jest mi się z tym wszystkim zmierzyć. Dziś miał być słodki dzień, święto cukierników… Niestety pozostała sama gorycz. Trzymajcie się Bracia i Siostry zza wschodniej granicy. Jesteśmy z Wami.

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Aleksandra Popławska

Aleksandra Popławska już od dłuższego czasu przyglądała się temu, co dzieje się w Ukrainie. Gdy o świcie otrzymała wiadomość o wybuchu wojny, niezwłocznie udostępniła na swoim profilu zdjęcie, na którym widać czarny dym spowijający odległe ziemie.

Stało się… 🇺🇦

O godz. 3:45 polskiego czasu Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie, ogłaszając „specjalną akcję militarną” w Donbasie i wzywając ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. Są pierwsze doniesienia o eksplozjach w Kijowie i Charkowie. Brak słów…

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Magdalena Schejbal

Magdalena Schejbal jako jedna z nielicznych gwiazd wrzuciła do sieci przerażające nagranie. Jego autor pokazał, jak z oddali widać ostrzał wojsk.

Rosja wypowiedziała wojnę – napisała.

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Anna Lewandowska

Anna Lewandowska na swoim profilu udostępniła flagę Ukrainy i zaapelowała do swoich fanów o to, by nie pozostali obojętni na tragedię, która dotknęła naszych wschodnich sąsiadów.

Nie ma większego zła niż wojna. Nie bądźmy obojętni. Bądźmy

Pod publikacją cały czas przybywa komentarzy od zaniepokojonych internautów:

  • Zło wzięło górę…
  • To jest po prostu straszne. Od rana mam ciarki, że to się faktycznie dzieje.
  • To prawda. Nie ma nic gorszego niż wojna.
  • Straszne to wszystko… Obudziłam się w zupełnie innej rzeczywistości

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Edyta Pazura

Żona Cezarego Pazury, Edyta, opublikowała zdjęcie przedstawiające Władimira Putina. Opatrzyła je odważnym podpisem:

Przyjrzyjcie się uważnie. Tak wygląda kolejna porażka w historii ludzkości…

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Agnieszka Woźniak-Starak

Agnieszka Woźniak-Starak opublikowała na swoim profilu grafikę ukazującą obecnego prezydenta Rosji oraz Józefa Stalina. Na dole znalazł się opis:

Putin ręce precz od Ukrainy!

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Olga Frycz

Olga Frycz w najnowszym wpisie na Instagramie zdradziła, że zaraz po przebudzeniu miała wrażenie, że czekają dobry dzień, jednak chwilę później zaczęły docierać do niej przerażające doniesienia o wojnie. Przyznała, że od razu poczuła strach.

Otworzyłam dziś oczy i ucieszyło mnie słońce za oknem. A później zobaczyłam te nagłówki, zdjęcia, nagrania. STRACH. Nawet nie wiem co mam napisać. Bardzo Wam współczuje drodzy przyjaciele z Ukrainy, Białorusi oraz z Rosji. Postaram się wspierać Was, jak tylko będę mogła.

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Sandra Kubicka

Sandra Kubicka także zareagowała na doniesienia o wojnie na Ukrainie. Udostępniła wpis z flagą i napisała, że nie wierzy w to, co się dzieje.

Co do cholery… Czy ja się obudziłam…

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Michał Piróg

Michał Piróg w przeszłości przez pewien okres czasu pracował na Ukrainie, o czym zdecydował się opowiedzieć w najnowszym poście na Instagramie. Zauważył, że wojna tak naprawdę trwa od kilku lat, jednakże dopiero teraz konflikt eskalował do takiego stopnia. Zarzucił innym państwom, że nie zareagowały wystarczająco szybko, a tym samym dały Rosji przyzwolenie na zaatakowanie naszych sąsiadów.

W 2016 roku miałem wielka przyjemność pracować w Ukrainie, dokładnie w Kijowie.

Było to zaledwie 2 lata po aneksji Krymu. Nerwowość i napięcie z tym związane było czuć mimo upływu czasu. Dlaczego ? Może dlatego, że okupowanie Ukrainy tam się nie skończyło od 2014 roku. Może dlatego świat nie reagując na 8 letnia okupacje państwa sojuszniczego dał sygnał Rosji, że jest bezkarna i nikogo nie musi się obawiać. Nie wiem tego.

Mężczyzna nie kryje, że jest załamany całą tą sytuacją, tym bardziej że na wschodzie nadal mieszka wielu jego przyjaciół.

Faktem jest, że na naszych oczach zaczyna się tuż pod naszym nosem coś czego powinnismy unikać jak ognia.

Do tej pory odsuwamy się od wojen na bliskim wschodzie, w Afryce czy innych zakątkach swiata, bo to daleko, bo to nas bezpośrednio nie dotyczy. Dzisiaj o 4 nad ranem Rosja militarnie zaatakowała Ukraine. Dom moich wielu przyjaciół, dom naszych sąsiadów, dom rodzin ludzi, którzy od lat są z nami chyba największą obecnie mniejszością żyjącą w Polsce. Ludzi, którzy wspólne z nami budują naszą codzienność.

Na koniec Michał dodał, że modli się zarówno o Ukraińców jak i Rosjan, bo ci drudzy często nie z własnej woli wykonują rozkazy władzy.

Jestem smutny, jestem załamany, jestem przerażony. Bo historia nikogo i niczego nie uczy. Modlę się na swój sposób za bezpieczeństwo obywateli Ukrainy jak i Rosjan, którzy z rozkazu fanatyków u władzy zostali wysłani do czynienia tej krzywdy…

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Sylwia Bomba

Sylwia Bomba jako jedna z nielicznych udostępniła screen rozmowy z fanką mieszkającą na Podkarpaciu. Kobieta nie ukrywa, że jest przerażona tym, co się dzieje, ponieważ w jej okolicy już od kilku dni słychać huk myśliwców, a dzisiaj także wybuchy rakiet.

Sylwia Bomba

Gwiazdy wspierają Ukrainę: Paweł Deląg

Paweł Deląg ma wielu przyjaciół za granicą, którzy od rana wysyłają do niego wiadomości. Kilka z nich udostępnił na swoim profilu na Instagramie. Zdradził, że jest przerażony tym, co się dzieje na wschodzie i zaapelował do wszystkich o to, by przeciwstawili się działaniom Rosji.

O 4 nad ranem wojsko rosyjskie zaatakowało Ukrainę. Płaczę. Nie milczcie teraz, cywile Rosji. To od Ciebie zależy teraz, aby powstrzymać ten horror. Wszyscy z wszystkich krajów musimy odmówić. Nie dla wojny. To, co robi Putin to zbrodnia […].

Wsparcie okazali także: Paulina Krupińska, Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska, Małgorzata Ohme, Krzysztof Czeczot, Małgorzata Rozenek i wiele innych gwiazd. Ich wpisy znajdziecie w galerii poniżej.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Urodzona na Ukrainie Weronika Marczuk: „Przestańcie proszę współpracować z rosyjskimi firmami”

Zatrważające słowa Putina: „Jesteśmy gotowi na wszystko”