w ,

Urodzona na Ukrainie Weronika Marczuk: „Przestańcie proszę współpracować z rosyjskimi firmami”

Fot. Pixabay / Weronika Marczuk (Instagram)

Weronika Marczuk skierowała ważny apel do wszystkich przedsiębiorców, a także influlancerów. Prosi o przekazanie go dalej.

Wszyscy wierzyliśmy, a raczej mieliśmy nadzieję, że scenariusz wojny Rosji z Ukrainą nie zostanie zrealizowany. Niestety Putin podjął decyzję o militarnym ataku na Ukrainę. O 4 nad ranem (24 lutego) pierwsze rosyjskie bomby spadły na terytorium niepodległej Ukrainy.

Weronika Marczuk urodziła się w Kijowie. Konflikt Rosji z Ukrainą jest zatem dla niej szczególnie bolesny. Była żona Cezarego Pazury niezwykle przeżywa wydarzenia, które mają miejsce za naszą wschodnią granicą i nie ma zamiaru, tylko biernie się przyglądać.

Marczuk napisała na Instagramie: „Jednak… WOJNA …! To nie człowiek, to NIELUDZI. Niech Bóg ma w opiece Ukrainę, ludzi, niech ma w opiece wszystkich 🙏 nas. Bombardowania są wszędzie, wprowadzono już stan wojenny, czołgi wjeżdżają i z Białorusi i z Rosji i z Krymu … Na zdjęciu Charkow. Zatrzymajcie się, błagam, nie niszczcie życia, chociaż nie krzywdźcie ludzi 🙏❤️‍🩹”

Mniej więcej dwie godziny później wystosowała apel do przedsiębiorców, ale także wszystkich inny osób, które współpracują z rosyjskimi firmami. Apeluje, aby nie wspierać w żaden sposób gospodarki agresora, czyli Rosji.

Prosi również o pomoc dla osób, które uciekają z Ukrainy. Oto cała treść zamieszczonego przez nią apelu!

– PILNY APEL‼️ Przestańcie proszę współpracować z rosyjskimi firmami! Instagramowicze tak samo wspomagają gospodarkę agresora promując produkty. Bądźmy solidarni! Czas na konkretną pomoc: – jadą już do granic Polski w tej chwili 5 rodzin z dziećmi, których muszę rozmieszczać w domach tych, którzy gotowi przyjmować u siebie. Proszę nie ma obaw, Ukraińcy nie oczekują nic nadzwyczajnego. Ważne by ich oszczędności nie trwonić bez sensu na hotele. Wierzę że to tymczasowa sytuacja a środki na pomoc dalszą będę zebrane. Proszę wszystkich o pisanie tu pod postem. Nie mam możliwość przyglądać prywatnych wiadomości, choć się staram. Jeśli już – to pisać na FB Weronika Marczuk. Będę informować na bieżąco o sytuacji i potrzebach. DZIĘKUJĘ OGROMNIE WSZYSTKIM! #nowarinukraine#pomocukrainie

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Ukraina

Wojska rosyjskie nad ranem zaatakowały Ukrainę. Sytuacja staje się krytyczna. Najnowsze informacje i komentarz polskich władz

Gwiazdy wspierają Ukrainę

Wojna na Ukrainie. Gwiazdy solidaryzują się ze wschodnimi sąsiadami. Rozenek, Lewandowska, Dowbor, Gessler i inni