w

(VIDEO) Zawodnik Legii Warszawa zwraca się do Polaków po ataku Rosji! „Ja i moja rodzina jesteśmy z Ukrainy…”

fot. Twitter

Piłkarz Legii Warszawa zabrał głos w wojny na Ukrainie. Ojczyzna Ihora Charatina została zaatakowana w czwartek nad ranem. Rosyjskie wojska ostrzelały między innymi stolice kraju.

24 lutego w godzinach porannych rosyjska armia zaatakowała Ukrainę na polecenie Władimira Putina. Pociski spadają na terenie całego kraju, a media informują o rosnącej liczbie śmiertelnych ofiar oraz rannych.

Ostrzelane zostały m.in. lotniska, budynki wojskowe, ale także dzielnice mieszkalne. Duża część Ukraińców zdecydowała się uciekać na zachód. W stolicy zawyły syreny alarmowe, a mieszkańcy udali się do schronów.

Zaatakowany został także Łuck, znajdujący się około 90 kilometrów od granicy z Polską.

Głos w sprawie wojny zabrał m.in. Fiodor Smołow, który jako pierwszy reprezentant Rosji sprzeciwił się atakom na Ukrainę. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj – Rosyjski piłkarz i reprezentant kraju publicznie sprzeciwił się inwazji Rosji na Ukrainę!

Natomiast Andrij Jarmołenko ukraiński zawodnik grający w West Ham United na swoim Twitterze napisał – Módlcie się za Ukrainę.

W wyniku ataku Rosji wprowadzono stan wojenny, a liga ukraińska została zawieszona. Wojnę w swojej ojczyźnie skomentował zawodnik Legii Warszawa Ihor Charatin. Na oficjalnym Twitterze klubu pojawiło się nagranie, na którym mówi:

– Ja i moja rodzina jesteśmy z Ukrainy. Kochamy oraz cenimy nasz kraj i szczerze wierzymy w to, że nastąpi pokój. W tym trudnym czasie najważniejsze są dla nas wiara i zjednoczenie. Ukraino, bądź silna! – powiedział zawodnik Legii.

– Chciałbym też bardzo podziękować wszystkim Polakom, którzy wspierają nas w tym trudnym czasie. Dziękuję bardzo – dodał po angielsku i na koniec podziękował w języku polskim.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

(VIDEO) Bracia Kliczko apelują do całego świata! „Ta bezsensowna wojna nie będzie miała żadnych zwycięzców, jedynie przegranych”

Rosyjski piłkarz i reprezentant kraju publicznie sprzeciwił się inwazji Rosji na Ukrainę!