w

DramatDramat SuperSuper

(VIDEO) Bracia Kliczko apelują do całego świata! „Ta bezsensowna wojna nie będzie miała żadnych zwycięzców, jedynie przegranych”

fot. Twitter / Instagram

Bracia Kliczko wspólnie zaapelowali do obywateli Ukrainy oraz do całego świata. Liczą oni na zjednoczenie się i wsparcie ich ojczyzny w walce z Rosją.

W czwartek 24 lutego w godzinach porannych rosyjskie wojska na polecenie Władimira Putina zaatakowany Ukrainę. Nieprzerwanie cały kraj jest bombardowany. Niszczone są zarówno obiekty wojskowe, jak i lotniska czy nawet budynki mieszkalne.

W wyniku ataków zginęło już co najmniej 40 żołnierzy ukraińskich oraz 9 cywilów, w tym 17-latek. Niebezpiecznie jest w stolicy kraju, gdzie aktualnie znajdują się bracia Kliczko. Wielu mieszkańców Kijowa opuściło miasto i udało się na zachód, część ukryła się także w schronach.

Bracia Kliczko nie zamierzają się poddać i opuszczać stolicy. Witalij, który jest merem Kijowa, już kilkukrotnie zwracał się do mieszkańców w związku z atakami Rosji. Teraz razem z bratem Władimirem wystosował apel zarówno do Ukraińców, jaki i całego świata.

Władimir przemówił w języku angielskim i wyjaśnił, że chce uniknąć jeszcze większej wojny, która może przenieść się na Europę, a ostatecznie na cały świat. Apeluje o wsparcie atakowanej Ukrainy:

– Apeluję do wszystkich międzynarodowych partnerów. Spójrzcie na tę tragedię, która dzieje się właśnie teraz na Ukrainie. Ta bezsensowna wojna nie będzie miała żadnych wygranych, a jedynie przegranych.

– Chcę wam powiedzieć, że musimy pozostać zjednoczeni przeciwko tej agresji, przeciwko agresji Rosji. Nie pozwólmy, aby to dalej działo się na Ukrainie, później w Europie i w końcu na całym świecie. Zjednoczeni jesteśmy silni. Wspierajcie Ukrainę.

Źródło: Instagram – vitaliyklitschko / Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Zatrważające słowa Putina: „Jesteśmy gotowi na wszystko”

(VIDEO) Zawodnik Legii Warszawa zwraca się do Polaków po ataku Rosji! „Ja i moja rodzina jesteśmy z Ukrainy…”