w

Gwiazdy obrosły w piórka! Osoby z pierwszych stron gazet coraz częściej przemycają pierzaste akcenty w swoich stylizacjach. Jak je noszą?

Gwiazdy w stylizacjach z piórami - fot. AKPA
Gwiazdy w stylizacjach z piórami - fot. AKPA

Pióra ostatnio wróciły na salony. Naprzemiennie z cekinami zdobią najmodniejsze stylizacje, które gwiazdy chętnie zakładają na czerwony dywan. W tym roku m.in. Agnieszka Woźniak-Starak, Edyta Górniak i Paulina Sykut-Jeżyna postawiły na pierzaste akcenty.

Pióra stale wracają do mody, jednak w tym roku w nieco innym wydaniu. Najmodniejsze stylizacje zdobią raczej w postaci delikatnych akcentów np. na rękawach, choć nie brakuje też pierzastych dodatków, takich jak torebki. Choć z pewnością wielu osobom kojarzą się one z kiczem, popularne gwiazdy udowadniają, że kilka puszystych „kłaczków” może odmienić każdą, nawet najprostszą stylizację.

Pióra wracają do łask

Po raz pierwszy takie akcenty zaczęły pojawiać się w latach 20. i 30. XX wieku. Wtedy jednak miały one snobistyczny charakter. Jako pierwszy detal ten wykorzystał w swoich kolekcjach francuski dom mody Chanel. Pióra najczęściej pojawiały się jako elementy dekoracyjne kapeluszy, bądź strojów dam. Możemy to zobaczyć m.in. w filmie Wielki Gatsby, który niejako utrwalił ten wizerunek.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Erin Matthiessen (@erinmatthiessen)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez All This And Movies Too (@allthisandmoviestoo)

Obecnie najwięksi projektanci robią co w swojej mocy, by przywrócić pióra do łask. Tym razem jednak stawiają na łagodniejsze formy i delikatne akcenty, które, choć rzucają się w oczy, nie obciążają stylizacji. Przełamują proste garnitury czy spódnice.

Pierzaste akcenty coraz częściej możemy zobaczyć także na ulicach. W swoich kolekcjach co i rusz używają ich m.in. Christian Dior, Givenchy, Moshino, Chanel czy Armani. Najlepiej jednak prezentują się one podczas eleganckich, wieczornych wyjść czy też na czerwonym dywanie. Koniecznie zajrzyjcie do poniższej galerii i zobaczcie, jak wystylizowały je gwiazdy.

 

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Edyta Górniak opowiedziała o „miłości swojego życia”. Gwiazda twierdzi, że miała zostać żoną Bruce’a Lee!

George Michael - fot. screenshot YouTube @georgemichael

George Michael przez lata był uzależniony od trującej substancji! Kochanek dostarczał mu narkotyk, bo po nim… „czuł się atrakcyjny”