w

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska - fot. Instagram @annalewandowskahpba
Anna Lewandowska - fot. Instagram @annalewandowskahpba

Anna Lewandowska jest nie tylko żoną Roberta Lewandowskiego, ale i najpopularniejszą trenerką w Polsce. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na jej temat.

Anna Lewandowska od kilku lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W dużej mierze zawdzięcza to mężowi, Robertowi Lewandowskiemu, który jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Nie polega jednak wyłącznie na jego osiągnięciach, ale i sama rozwija się w branży sportowej. Po tym, jak postanowiła zaprzestać trenować karate, została trenerką, której udało się zmotywować tysiące kobiet do zmiany dotychczasowego trybu życia.

Anna Lewandowska — dzieciństwo

Anna Lewandowska urodziła się 7 września 1988 roku w Łodzi. Jej rodzicami są Maria i Bogdan Stachurscy, którzy związani są ze światem filmu. Matka trenerki jest kostiumografką i producentką zewnętrzną Telewizji Polskiej, natomiast ojciec operatorem filmowym.

Choć obecnie Lewandowska wiedzie życie, o którym marzy większość ludzi na całym świecie, nie miała łatwych początków. Jej ojciec przez lata pracował na utrzymanie rodziny i nieoczekiwanie postanowił pójść własną drogą. Zostawił żonę i dzieci z niczym. Ich sytuacja finansowa na tyle się pogorszyła, że musieli korzystać z pomocy Caritasu, o czym opowiedział Robert Lewandowski.

Anna nigdy nie ukrywała, że był to dla niej niezwykle trudny czas. Podczas wywiadu przeprowadzanego przez Magdę Mołek wyznała, że pewnej mroźnej zimy, jej mama nie miała pieniędzy na to, by kupić jej buty, więc chodziła w dziurawych. Z uwagi na niezwykle trudną sytuację życiową, połowę pierwszej wypłaty oddała pani Marii, którą postrzega, jako swój autorytet.

Kiedy zaczęłam zarabiać swoje pierwsze pieniądze, to było stypendium. Miałam wtedy 18 lat, to było 800 zł. Połowę oddawałam mamie, a połowę miałam dla siebie — mówiła w TVN Style.

Trenerka do dzisiaj bardzo dba o to, by pozostawać z mamą w bliskich relacjach. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu i zawsze bardzo się wspierają.

Anna Lewandowska — ślub

Anna poznała Roberta Lewandowskiego w 2007 roku na obozie integracyjnym dla Studentów AWF. Od razu wpadli sobie w oko, jednak wtedy jeszcze nie wiedzieli, jak wiele ich łączy. Dopiero z czasem odkryli, że nie tylko studiują na tej samej uczelni, ale i trenują w tym samym miejscu oraz w tym samym czasie. Szybko zrodziło się między nimi płomienne uczucie, które postanowili scementować przed ołtarzem.

Zanim jednak powiedzieli sobie sakramentalne tak, w 2011 roku wybrali się razem na Malediwy. To właśnie tam, w rajskich warunkach piłkarz poprosił ją o rękę. Choć byli parą od kilku lat, udało mu się to utrzymać w tajemnicy.

O ślubie Lewandowskich było głośno niemalże od początku 2013 roku. Media starały się ustalić każdy szczegół ceremonii, dlatego też zakochani do ostatniej chwili nie informowali gości o miejscu, w którym powiedzą sobie sakramentalny tak. Ostatecznie msza święta odbyła się w Serocku koło Warszawy, a przyjęcie w Złotopolskiej Dolinie.

Państwo młodzi przyjechali oddzielnie — Robert wysiadł z długiej białej limuzyny, a jego kochana z czarnego mercedesa. Ich prywatności strzegło dwudziestu ochroniarzy, którzy strzegli ich przed kamerami i paparazzi.

Anna Lewandowska — karate

Anna Lewandowska trenowała karate od 13. roku życia w klubie sportowym KK Pruszków. Trenował ją Jerzy Szcząchor, natomiast zainteresowanie tą dziedziną sportu zaszczepił w niej wujek, Paweł Krzywański i jego córka, Katarzyna Krzywańska, którzy mają na swoim koncie wiele wyróżnień.

Lewandowska szybko zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. W 2005 roku zdobyła 2. miejsce na mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym juniorów. Trzy lata później wywalczyła pierwsze złoto. Łącznie ma na swoim koncie 38 medali.

Sportsmenka wielokrotnie podkreślała, że karate zajmuje szczególne miejsce w jej życiu i wiele mu zawdzięcza.

Odnalazłam się w karate, to mój klimat, jestem w swoim żywiole. To nie tylko bicie, ale też filozofia, nauka pewnych wartości, samodyscyplina. Karate mnie w jakiś sposób wychowało. Ja nie byłam grzecznym dzieckiem, ale… Kiedyś po lekcji matematyki wykopałam drzwi, noga została mi w drzwiach, a drzwi wypadły z futryny. Dostałam dwie jedynki. I mama co poniedziałek była w szkole — mówiła u Kuby Wojewódzkiego.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie z mistrzostw świata, które odbyły się w 2013 roku. Lewandowska reprezentowała wówczas Polskę w konkurencji kata drużynowego.

W tym miejscu warto podkreślić, że w 2014 roku Annie udało się zdobyć tytuł mistrza świata, co było największym sukcesem w historii polskiego karate Fudokan.

Anna Lewandowska — kariera

Anna Lewandowska na rok przed ogłoszeniem końca kariery w karate, założyła bloga Healthy Plan by Ann. To tam udziela porad treningowych i żywieniowych. Wraz z jego rozwojem, zaczęła wydawać książki oraz nagrywać płyty DVD z gotowymi treningami. Włożyła w to mnóstwo wysiłku i czasu, jednak jak widać, było warto, ponieważ obecnie cieszy się ogromną popularnością.

Oczywiście wielokrotnie zarzucano jej, że sukces odniosła, opierając się na renomie Roberta Lewandowskiego. Z tego też względu pracowała jeszcze więcej i jeszcze ciężej, by udowodnić, że jest niezależna, a wszystko, co osiągnęła, zawdzięcza wyłącznie sobie.

Kiedy byłam małą dziewczynką, nie wierzyłam w siebie, a teraz uwierzyłam. Dużo ludzi mówi, że sukces zawdzięczam Robertowi. Można jednak spojrzeć na to też tak, że miałam dwa razy więcej pracy do włożenia, żeby pokazać ludziom, że mimo bycia żoną Roberta od zawsze pracowałam, robiłam i robię coś swojego — powiedziała w wywiadzie dla Gali.

Anna Lewandowska — informacje

Anna Lewandowska wiek: 33 lata, urodzona 7 września 1988 roku w Łodzi

Anna Lewandowska wzrost: 168 cm

Anna Lewandowska waga: ok. 53 kg

Anna Lewandowska rodzice: Maria i Bogdan Stachurscy (kostiumografka i producentka zewnętrzna TVP, operator filmowy)

Anna Lewandowska rodzeństwo: brat Piotr Stachurski, absolwent ASP

Anna Lewandowska związki: zamężna. Roberta Lewandowskiego poznała w 2007 roku podczas sportowego obozu integracyjnego. Kilka miesięcy później zostali parą. W 2010 roku zamieszkali razem w Dortmundzie. W czerwcu 2011 sportowiec poprosił ją o rękę, a 22 czerwca 2013 roku wzięli ślub w Serocku pod Warszawą.

Anna Lewandowska dzieci: Klara (ur. 4 maja 2017), Laura (6 maja 2020)

Anna Lewandowska wykształcenie: wyższe. W 2013 roku ukończyła warszawską Akademię Wychowania Fizycznego i studia podyplomowe. Jest specjalistką ds. żywienia oraz menadżerem sportu

Anna Lewandowska kariera: w wieku 11 lat zaczęła trenować karate, do czego namówił ją wuj, Paweł Krzywański i jego córka, Katarzyna, mistrzyni świata, Europy i Polski w karate indywidualnym. Po dwóch latach treningów zapisała się do KK Pruszków, gdzie trenował ją Jerzy Szcząchora. Karierę zakończyła w 2014 roku. Łącznie zdobyła 38 medali mistrzostw Polski, Europy i świata w federacji WFF.

W 2013 roku Anna zaczęła prowadzić bloga Healthy Plan by Ann, gdzie udziela porad żywieniowych i sportowych. Wydała też kilka książek, nagrywała treningi na płytach DVD, a w 2016 roku zbudowała od podstaw markę Foods by Ann ze zdrowymi przekąskami, suplementami oraz innymi produktami. W 2018 roku udostępniła do sprzedaży aplikację Diet & Training by Ann, gdzie znajdują się plany treningowe i diety. Przez blisko dwa lata prowadziła kawiarnię ze zdrową żywnością na warszawskim Wilanowie.

Od sierpnia 2016 roku pełni funkcję prezesa Olimpiad Specjalnych Polska. Zajmuje się m.in. organizacją treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wspieranie zawodników i ich rodzin.

Anna Lewandowska bibliografia: Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską (22.10.2014), Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską wersja rozszerzona (2015), Zdrowe gotowanie by Ann (2016) + wersja rozszerzona wydana trzy miesiące później, Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy (2017)

Anna Lewandowska filmografia: Anna nagrała kilka płyt DVD z ćwiczeniami. Trening Karate Cardio (2015), Trening Karate Cardio Military (2015), 7 treningów po 15 minut (2016), Healty Mom by Ann (2017)

Anna Lewandowska nagrody: Anna Lewandowska ma na swoim koncie mnóstwo nagród, które zdobyła w czasach, gdy była zawodniczką karate.

Medale mistrzostw świata w kategoriach seniorów:

 • 2008: brąz — kata drużynowe
 • 2012: srebro — kata drużynowe
 • 2014: brąz – ko-go kumite

Medale mistrzostw Europy w kategoriach seniorów:

 • 2009: złoto — fuku-go
 • 2011: brąz — fuku-go
 • 2013: srebro – ko-go kumite
 • 2013: złoto – en-bu mikst

Medale mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych:

 • 2006: brąz — kata indywidualne
 • 2007: brąz — fuku-go

Medale mistrzostw Polski w kategoriach seniorów:

 • 2007: brąz — fuku-go
 • 2008: srebro — fuku-go
 • 2009: srebro — fuku-go
 • 2009: srebro – ko-go kumite
 • 2010: srebro — fuku-go
 • 2011: brąz – en-bu mikst
 • 2011: brąz — kata indywidualne
 • 2011: brąz — fuku-go
 • 2012: srebro – en-bu mikst
 • 2012: brąz — kumite indywidualne
 • 2012: złoto – ko-go kumite
 • 2012: brąz — fuku-go
 • 2012: brąz — kata indywidualne
 • 2013: złoto – en-bu mikst
 • 2013: brąz — fuku-go
 • 2013: brąz – ko-go kumite
 • 2014: brąz – ko-go kumite

Medale mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych

 • 2005: srebro — kumite indywidualne
 • 2005: brąz — kata indywidualne
 • 2006: brąz – ko-go kumite
 • 2006: srebro — kata indywidualne
 • 2007: złoto – ko-go kumite
 • 2007: brąz — fuku-go
 • 2007: srebro — kata indywidualne
 • 2008: srebro — fuku-go
 • 2008: srebro — kata indywidualne
 • 2009: złoto – ko-go kumite
 • 2009: złoto — fuku-go
 • 2009: złoto — kata indywidualne

Anna Lewandowska Instagram: @annalewandowskahpba

Anna Lewandowska Facebook: @healthyplanbyann

Anna Lewandowska Twitter: @healthyplanann

Anna Lewandowska TikTok: @annalewandowska

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Małpia Ospa - fot. screenshot CDC.gov

Minister Niedzielski poinformował o pierwszym przypadku małpiej ospy w Polsce! Czy to początek kolejnej pandemii?

Prawdziwy horror w słynnym gnieździe bocianów. Z całej rodziny został tylko ojciec!