w

[WIDEO] Służba Bezpieczeństwa Ukrainy schwytała niebezpiecznego sabotażystę! Planował kilka dużych zamachów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała zamachowca - fot. screenshot Facebook @SecurSerUkraine
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała zamachowca - fot. screenshot Facebook @SecurSerUkraine

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nieustannie pracuje nad tym, by schwytać jak największą liczbę sabotażystów i zamachowców, którzy bardzo utrudniają działania wojskom. Tym razem jeden z nich wpadł prosto w ich ręce.

Kontrwywiad SBU pochwalił się kolejnym sukcesem. Dzięki skutecznie przeprowadzonej akcji w Czerniowcach schwytali mężczyznę, który był łącznikiem w kontrolowanej przez Rosję Donieckiej Republice Ludowej.

SBU schwytała niebezpiecznego zamachowca

Funkcjonariusze podczas zatrzymania odkryli, że schwytany przez nich mężczyzna posiada ukraiński paszport oraz zezwolenie na pobyt w Kijowie. Uwagę przykuł jednak fakt, że wcześniej przez długi okres czasu przebywał w jednym z krajów położonych na Bliskim Wschodzie.

W toku postępowania ustalono, że po tym, jak Rosja zaatakowała naszych wschodnich sąsiadów, agent otrzymał polecenie udania się na Ukrainę w celu zbierania informacji na temat sprzętu wojskowego oraz kanałów transportowych, którymi dostarczana jest broń.

Na jaw wyszło także, że badał położenie zbiorników paliwa oraz ukraińskich jednostek wojskowych w Bukowinie. Zgromadzone dowody wskazują na to, że chciał przeprowadzić sabotaż oraz wysadzić obiekty kolejowe, oraz magazyny logistyczne. Jego głównym celem było Ukrzaliznycia, państwowe przedsiębiorstwo kolejowe na Ukrainie.

Zatrzymanemu postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z części 1 art. 258-3 Kodeksu Karnego Ukrainy, czyli udział w grupie terrorystycznej lub organizacji terrorystycznej, a także zastosowano wobec niego środek przymusu w postaci zatrzymania.

Równocześnie toczy się śledztwo przygotowawcze, którego celem jest zidentyfikowanie i ściganie osób zaangażowanych w działalność wywrotową i wywiadowczą przeciwko Ukrainie.

Poniżej możecie obejrzeć materiał wideo z opublikowany przez SBU.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Zdjęcie poglądowe, fot. Pixabay @michasager

Pijany 49-latek wpadł do stawu i już z niego nie wypłynął. Tragiczny finał połowu ryb

Leszek Miller, Monika Miller - fot. Facebook @MillerLeszek

Leszek Miller pojechał z wnuczką na… PYRKON! Wszyscy zaniemówili na widok jego przebrania