w

[VIDEO] Szeryf w mercedesie wyhamowuje ciężarówki na S17. Na tym się nie skończyło

fot. YouTube screenshot

Manewr wyprzedzania ciężarówką na drodze szybkiego ruchu nie jest łatwym zadaniem, a kierowcę TIR-a dodatkowo zawsze może czekać niezadowolenie osób prowadzących osobówki. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jak kierowca mercedesa wyhamowuje ciężarówki.

Do zdarzenia doszło 18 lipca bieżącego roku na drodze ekspresowej nr 17 w kierunku Lublina (jak przekazał autor, rejestrator pokazuje niewłaściwe informacje). Kierowca ciężarówki na kilka minut po godzinie 19 na wysokości zjazdu na Żyrzyn postanowił wyprzedzić TIR-a, który jechał przed nim.

W tym celu najpierw przepuścił dwa auta osobowe, po czym, nie widząc nikogo w lusterku, zjechał na lewy pas i rozpoczął manewr wyprzedzania. Autor nagrania przekazał, że w połowie wyprzedzania zauważył w lusterku białego mercedesa, który zaczął wściekle sygnalizować długimi światłami.

Ze względu na zaobserwowane w lusterku niezadowolenie, kierowca ciężarówki był przygotowany na dalszy rozwój sytuacji i kiedy tylko mercedes zajechał mu drogę, TIR-owiec częściowo wjechał na pas awaryjny, aby uniknąć ewentualnego zderzenia z jadącą za nim drugą ciężarówką.

„Szeryf” w mercedesie następnie nacisnął na hamulec i znacząco wyhamował ciężarówki. Na samym wyhamowaniu się nie skończyło, bo „na pożegnanie” kierowca osobówki pomachał środkowym palcem.

Kierowca ciężarówki przekazał, że jego prędkość z około 80 km/h spadła aż do okolic 30 km/h.

Jechałem ok. 80-85 km na godz. przy wyprzedzaniu a wyhamowany zostałem gdzieś do 30, bo miałem na tyle problemy z rozpędzeniem się, że lżejsza wcześniej wyprzedzana ciężarówka zaczęła mnie wyprzedzać – przekazał autor.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Źródło: YouTube – Bandyta z kamerką

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Anna Przybylska, Andrzej Piaseczny, fot. AKPA, Instagram @andrzejpiaseczny_official

Film o Annie Przybylskiej już wkrótce trafi na ekrany kin! Andrzej Piaseczny w piękny sposób uczcił zmarłą aktorkę. Znamy datę premiery

[VIDEO] Pływali w basenie. Nagle w ziemi otworzyła się dziura. „Patrzyłam, jak dwie osoby po prostu znikają”