w

HahaHaha

[VIDEO] Pływali w basenie. Nagle w ziemi otworzyła się dziura. „Patrzyłam, jak dwie osoby po prostu znikają”

fot. Twitter screenshot

Jeden mężczyzna nie żyje po tym, jak w basenie w domu prywatnym w Izraelu niespodziewanie pojawiło się zapadlisko. Wytworzony wir wraz z całą wodą wciągnął dwie osoby, z czego jednej udało się wydostać. Opuszczeni głęboko pod ziemię ratownicy znaleźli ciało dopiero po kilku godzinach.

W czwartek w domu w środkowym Izraelu organizowana była impreza dla pracowników prywatnej firmy. Znacząca ilość osób przebywała w basenie, który cieszył się dużą popularnością z powodu upalnej temperatury. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do niewyobrażalnej tragedii.

W pewnym momencie w basenie nagle otworzyło się zapadlisko, a woda zaczęła uciekać, tworząc silny wir. Jedna z osób, które uczestniczyły w imprezie, stwierdziła, że na miejscu bawiło się około 50 osób, ale na szczęście duża część z nich przebywała poza basenem.

Poziom wody nagle zaczął się cofać i otworzył się otwór, tworząc wir, który zmiótł dwie osoby do środka” – powiedział świadek katastrofy dla Channel 12.

Kobieta, która również była świadkiem zdarzenia, przekazała portalowi Ynet, że wir był mocny i wciągnął ofiarę w ciągu kilku sekund. Kiedy otworzyło się zapadlisko, kobieta krzyczała na swoich znajomych, aby natychmiast wyszli z basenu, ale oni najpierw myśleli, że to jakaś gra.

Sekundy później ziemia po prostu opadła… Patrzyłam, jak dwie osoby po prostu znikają” – dodała.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa na terenie domu trwała kilka godzin i była utrudniona ze względu na obawy przed powtórnym zawaleniem dna basenu. Zespoły poszukiwawcze brały udział w skomplikowanej operacji, która wymagała opuszczenia „głęboko pod ziemię”.

Ratownicy wykorzystywali kamery Go-Pro, a także helikopter, który przeszukiwał teren w poszukiwaniu innych zapadlisk. W basenie została zbudowana specjalna konstrukcja nośna, która miała zapobiec dalszemu zapadaniu się powierzchni basenu na służby ratownicze.

Po czterech godzinach od rozpoczęcia akcji znaleziono ciało porwanego w głąb dziury mężczyzny. Straż pożarna i ratownicy przekazali, że z zapadliska rozgałęziały się podziemne tunele.

Drugi mężczyzna, który doznał lekkich obrażeń dolnej części ciała po tym, jak sam zdołał wydostać się z zapadliska, został opatrzony na miejscu przez ratowników.

W międzyczasie służby ratunkowe skanowały również teren w poszukiwaniu innych zapadlisk. Policja poinformowała, że wysłała helikopter, aby pomóc w poszukiwaniach.

Policja ogłosiła w czwartek wieczorem, że otwiera śledztwo w sprawie śmierci i sprawdza, czy basen był eksploatowany w należyty sposób.

Źródło; Times of Israel ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Szeryf w mercedesie wyhamowuje ciężarówki na S17. Na tym się nie skończyło

Marcin Bosak - fot. Instagram @bosak.marcin

Marcin Bosak z M jak miłość pokonał raka, a teraz usłyszał od lekarzy kolejną druzgocącą diagnozę. „Absolutny brak formy”