w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

[VIDEO] Gruziński kapitan z humorem odpowiada na prośbę rosyjskiego okrętu o paliwo. „Wyciągnijcie wiosła i do brzegu”

fot. Twitter / Wikipedia

Wojna na Ukrainie trwa, a Ukraińcy dzielnie bronią się przed okupantem. Pełni determinacji, aby powstrzymać Rosjan, są zarówno zwykli mieszkańcy, jak i żołnierze. Ukrainę wspiera też większość świata, a w sieci pojawiło się nagranie rosyjskiego okrętu proszącego gruziński masowiec o paliwo.

W czwartek 24 lutego Władimir Putin zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Zachodni wywiad miał rację co do nadciągającej inwazji i doszło do wojny na pełną skalę. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a inwazja poprzedzona była atakami bombowymi na strategiczne cele położone na terytorium całej Ukrainy.

Gruzini odpowiadają na prośbę rosyjskiego okrętu

Gruzini na własnej skórze odczuli, co znaczy walka z rosyjskimi okupantami. W 2008 roku, po wojnie z Gruzją, Rosja uznała niepodległość dwóch separatystycznych regionów: Abchazji i Osetii Południowej – scenariusz prawie taki sam, jak na Ukrainie.

Gruzini nadal odczuwają niechęć do Rosjan, więc całym sercem popierają Ukrainę w obecnym konflikcie. 27 lutego do sieci trafiło nagranie, które szybko stało się hitem. Na filmie widzimy, jak gruziński masowiec odpowiada na prośbę rosyjskiego okrętu o paliwo, które najwyraźniej się im skończyło.

Tłumaczenie dialogu:

*Pierwsza część po angielsku*

Gruzin 1: „Wasz statek wygląda na rosyjski, jesteście z Rosji?”

Rosjanie: „Tak, z Rosji. Mówi rosyjska załoga.”

*Przechodzą na rosyjski*

Gruzin 1: „Jasne… Rosjanie. Chłopaki, nie damy wam paliwa.”

Rosjanie: „Z kim rozmawiam?”

Gruzin 1: „Rozmawiasz z gruzińskim starszym oficerem pokładowym. Nie będziemy tankować waszego statku. Rosyjski okręcie, pier*ol się.”

Gruzin 2: „Pie*oleni okupanci.”

Rosjanie: „Chłopaki, bez polityki proszę, nie mamy paliwa!”

Gruzin 1: „Cóż, jeśli wyczerpie wam się paliwo, możecie użyć…

Gruzin 2: „Wioseł! Pier*olcie się.

Gruzin 1: „…wioseł. Chwała bohaterom, chwała Ukrainie!

Obrona Ukrainy

Rosyjskie bomby i rakiety stale spadają też na miasta i inne cele cywilne. Wśród pierwszych ofiar wojny znalazła się 14-letnia dziewczynka, która jechała na rowerze, gdy nagle spadła na nią bomba. Według doniesień, wojska rosyjskie ostrzelały w sobotę ambulans, który transportował rannych. Zginął kierowca i transportowany pacjent, a drugi ratownik jest ranny.

[VIDEO] Rosjanie ostrzelali ambulans przewożący rannych! Drastyczne nagranie, kierowca nie żyje

Ukraińcy wykazują się niezwykłą odwagą i są zdeterminowani, aby bronić swój kraj i przyszłość. Żołnierze odpierają ataki na wielu frontach jednocześnie, mieszkańcy szykują koktajle Mołotowa, a ukraińscy liderzy chwytają za broń. Do walki stanął między innymi mer Kijowa czy były prezydent Poroszenko.

Z obecnych informacji wynika, że Ukraińcy dobrze radzą sobie w obronie kraju, a Rosjanie mają wielkie problemy z logistyką. Rosyjska armia zapuszcza się w głąb Ukrainy, a konwoje z zaopatrzeniem, które podążają za wojskiem, są łatwym celem. Z każdym dniem Rosjanie coraz mocniej będą odczuwać problemy.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wyłamują się pierwsi rosyjscy oligarchowie! Czyżby Putin się przeliczył? Bogacze krytykują wojnę

[VIDEO] Ukraińscy cywile w świetnym humorze po pojmaniu Rosjanina. „Nauczymy go mówić Sława Ukrainie!”