w

DramatDramat

Rosyjski żołnierz z Buczy został zidentyfikowany, bo… namalował swój profil na Instagramie w jednym z domów

fot. Twitter

Rosyjski żołnierz, który przebywał w podkijowskiej Buczy podczas dokonywania okrucieństw na cywilach, pozostawił po sobie niezbyt przemyślany ślad, który doprowadził dziennikarzy do odkrycia jego tożsamości. Okazuje się, że Rosjanin w domu ukraińskiego cywila namalował na ścianie… swój profil na Instagramie.

Reporterzy Reutersa spędzili w Buczy kilka tygodni, po tym, jak rosyjskie wojska wycofały się spod Kijowa, a w miasteczku odkryto ślady przerażających zbrodni dokonanych podczas okupacji. Pracownicy Reutersa w jednym z domów, który zajęty był wcześniej przez grupę rosyjskich żołnierzy, dokonali zadziwiającego odkrycia.

Na jednej ze ścian zauważyli namalowany sprayem napis „Wolf_68”. Po krótkim śledztwie okazało się, że jest to pseudonim, którym jeden z rosyjskich żołnierzy posługiwał się na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Żołnierza udało się zidentyfikować jako pochodzący z Pskowa Kiriłł Kriuczkow. Ostatnia zawartość, jaką Kriuczkow zamieścił na swoim Instagramie, pochodzi z 19 kwietnia. Na filmie możemy zobaczyć rosyjskich żołnierzy pijących piwo w barze i palących sziszę.

Reuters postanowił odezwać się do znajomych Kriuczkowa. Dwie osoby potwierdziły Reutersowi jego jednostkę wojskową, a inna przyznała, że przebywał on na Ukrainie. Sam żołnierz nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Jeden z przyjaciół Kriuczkowa odpowiedział natomiast: „Możecie napisać: Pier*olić Ukraińców„.

Zbrodnie w Buczy

Po wycofaniu się rosyjskich wojsk z okolic Kijowa świat zszokowały doniesienia o morderstwach, gwałtach oraz masowych grobach. Niedawno Amnesty International stwierdziło, że Rosjanie na Ukrainie bez wątpienia popełnili zbrodnie wojenne.

Agencja Reuters w czwartek opublikowała swój raport zawierający nowe dowody okropieństw dokonanych w Buczy. Reporterzy przeprowadzili wywiady z blisko 100 mieszkańcami, a także zbadali ślady pozostawione przez rosyjskie wojsko.

Agencja wskazała konkretnych żołnierzy i jednostki wojskowe, które przebywały w Buczy, łącząc niektórych z nich z konkretnymi aktami przemocy wobec nieuzbrojonych cywilów. Rosja odrzuca doniesienia o okrucieństwach popełnionych w Buczy, twierdząc, że są one fałszywe, jednocześnie obwiniając Zachód za masakrę.

Image
fot. Twitter

Źródło: Business Insider ; Reuters

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Bedoes, Szymon Majewski, Agnieszka Chylińska, Kayah, fot. Instagram, AKPA

Matura 2022. Te gwiazdy NIE ZDAŁY matury. Górniak, Chylińska, Kwiatkowski, Wałęsa… Lista jest naprawdę długa

„Wali” wrócił do domu. „Ta wojna to straszne rozczarowanie”. Snajper opisał swoje przeżycia na Ukrainie