w

SuperSuper

Rosyjscy żołnierze przeszli na stronę Ukrainy. Opowiedzieli o zbrodniach w Buczy

fot. Telegram - Легион «Свобода России» / YouTube

Legion „Wolna Rosja” został utworzony w zeszłym tygodniu, a jego członkowie właśnie wystąpili podczas specjalnej konferencji prasowej. Opowiedzieli między innymi o zbrodniach, które rosyjskie wojska popełniają na ludności cywilnej ukraińskich miast i wsi.

Wśród rosyjskiego wojska, które zaatakowało Ukrainę, nie wszyscy żołnierze byli przekonani co do celu swoich akcji. Od początku inwazji minęło już ponad 40 dni, a część rosyjskich żołnierzy zdecydowała się przejść na stronę ukraińską.

W zeszłym tygodniu ukraiński wywiad poinformował o powołaniu specjalnego legionu „Wolna Rosja”, który składa się z nietypowych członków. Jednostkę tworzą rosyjscy żołnierze, którzy poddali się i postanowili pomóc w odparciu inwazji przeprowadzanej przez swoich rodaków.

Do legionu prócz szeregowych żołnierzy dołączyli nawet rosyjscy oficerowie, a także Białorusini. Ukraińska armia podkreśla, że Rosjanie dobrowolnie wstąpili do jednostki i podpisali oświadczenie o chęci walki po stronie Ukrainy.

Rosyjscy żołnierze zostaną przeszkoleni przez ukraińskie wojsko, ale wcześniej każdy z ochotników jest dokładnie sprawdzany przez kontrwywiad. Członkowie legionu informują, że walczą nie tylko o Ukrainę, ale też o Rosję bez Putina. Na ich mundurach często możemy zobaczyć naszywki z przerobioną flagą Rosji, która stała się symbolem protestu.

Powiedzieli, co zobaczyli na wojnie. „Ciała małych dzieci…”

We wtorek 5 kwietnia członkowie legionu „Wolna Rosja” uczestniczyli w specjalnej konferencji prasowej. Jeden z żołnierzy wyznał, że na własne oczy widział miasta, w których doszło do niedawno odkrytych strasznych zbrodni.

Widziałem Irpień, Buczę i Hostomel. Zostały zniszczone” — mówił mężczyzna, który poddał się i stanął do walki po stronie Ukrainy.

Na specjalnej konferencji prasowej powiedział, że widział te trzy miasta na własne oczy. Podkreślił, że zostały zniszczone przez wojnę, którą rozpoczęła Rosja. Rosjanin ponadto przyznał, że widział w Buczy „ciała małych dzieci porozrywane na kawałki”. Niektóre spośród dzieci miały mieć mniej niż 10 lat.

Rosjanin podkreślił, że miejscowości te zostały wyniszczone przez rozpoczętą na rozkaz Putina wojnę oraz wyznał, że w Buczy widział „ciała małych dzieci porozrywane na kawałki„. Mężczyzna stwierdził, że niektóre z zabitych dzieci miały być nie starsze niż 10 lat.

Jest to prawdziwe ludobójstwo

Infrastruktura jest całkowicie zniszczona, miasta prawie zmiecione z ziemi” — dodał.

Liderzy legionu „Wolna Rosja” nawołują swoich rodaków i rosyjskich żołnierzy do pójścia w ich ślady i przejścia na stronę Ukrainy, aby „walczyć z terrorystycznym reżimem Putina i wyzwolić Rosję spod jego tyranii”.

Pełne nagranie konferencji prasowej z udziałem rosyjskich żołnierzy, którzy się zbuntowali, możecie znaleźć poniżej.

Źródło: 24tvua / Interfax / Telegram / Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Najlepsze memy o Putinie [galeria]

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Antek Królikowski

Matka Antka Królikowskiego reaguje na jego oświadczenie. Przy okazji żali się na hejt w internecie. „Tyle agresji i nienawiści”