w

Rosjanie zaatakowali centrum handlowe w Krzemieńczuku. Blisko dwadzieścia osób nie żyje, a ponad 30 uznano za zaginione

Rosjanie ostrzelali centrum handlowe - fot. screenshot Instagram @zelenskiy_official
Rosjanie ostrzelali centrum handlowe - fot. screenshot Instagram @zelenskiy_official

We wtorek 28 czerwca w godzinach porannych Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała o kolejnych ofiarach śmiertelnych po ataku Rosjan na centrum handlowe Astor w Krzemieńczuku.

Odkąd tylko wybuchła wojna w Ukrainie każdego dnia Rosjanie udowadniają, że są bezwzględni i nie interesuje ich to, że zgotowali Ukraińcom piekło na ziemi. Zaczęli od likwidowania celów wojskowych i lotnisk, jednak z czasem bez mrugnięcia okiem ostrzeliwali cywilów oraz szkoły i przedszkola. Tym razem za cel obrali centrum handlowe Astor w Krzemieńczuku.

Tragiczny bilans ataku Rosjan na centrum handlowe

Wojska Władimira Putina przeprowadziły ostatnio atak rakietowy na popularne centrum handlowe. Wewnątrz przebywało około tysiąca osób. W sieci pojawiło się przerażające nagranie, na którym widać, jak budynek stanął w ogniu, a powietrze spowiły tumany czarnego dymu. Przerażeni klienci w ataku paniki próbowali uciec w bezpieczne miejsce. Tylko nielicznym udało się wyjść na zewnątrz.

Na miejscu w krótkim czasie zjawiła się straż pożarna, jednak mimo to i tak niewiele zostało z budynku.

Ukraińska służba poinformowała, że 59 osób jest hospitalizowanych, w tym 25 na oddziale intensywnej terapii w Krzemieńczuku. W szpitalu zmarła jedna osoba. W działaniach ratunkowych udział brało 440 osób, a w tym 14 psychologów oraz 70 jednostek sprzętu.

Osiemnaścioro zabitych. Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny i przyjaciół. Ratownicy kontynuują pracę (na miejscu zdarzenia) – powiedział Ukraińskiej Prawdzie Dmytro Łunin.

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w najnowszym komunikacie poinformowała, że nadal trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

(We wtorek) trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Demontowane są uszkodzone konstrukcje budowlane (centrum handlowego) przy pomocy ciężkiego sprzętu inżynieryjnego.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, Ołeksij Daniłow, przekazał, że Rosjanie wystrzelili na Krzemieńczuk dwie rakiety Ch-22. Jedna z nich poleciała w kierunku stadionu miejskiego, a druga spadła na centrum handlowe. Obie wystrzelono z bombowców Tu-22M3, które wystartowały z lotniska Szajkowska w obwodzie kałuskim w Rosji. Pociski wystrzelono w obwodzie kurskim.

Głos w tej sprawie zabrał też Wołodymyr Zełenski. Na swoim profilu na Instagramie zamieścił krótkie nagranie, na którym widać pożar. Napisał, że Rosjanie zrobili to najprawdopodobniej z bezsilności.

Region Połtawy. Krzemieńczuk.

Okupanci wystrzelili rakiety w centrum handlowe, w którym przebywało ponad tysiąc cywilów. Centrum płonie, ratownicy walczą z ogniem, ilość ofiar jest niewyobrażalna.

Żadnego zagrożenia dla armii rosyjskiej. Brak wartości strategicznej. Tylko próba powrotu ludzi do normalnego życia, co tak bardzo irytuje okupantów.

Rosja nadal obciąża zwykłych obywateli swoją bezsilnością. Nie ma sensu mieć nadziei na adekwatność i człowieczeństwo z jej strony.

To naprawdę przerażający widok…

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Małgorzata Rozenek - fot. Instagram @m_rozenek

Małgorzata Rozenek zadbała o oszałamiającą stylizację na Paradę Równości. Internauci podejrzewają, że w ogóle się na niej nie pojawiła

Strzelanina w Zabrzu - fot. screenshot YouTube @ZABRZE112

[WIDEO] W Zabrzu w biały dzień doszło do STRZELANINY! Po oddaniu kilku strzałów zaczęli tłuc się kijem bejsbolowym i siekierą