w

[WIDEO] W Zabrzu w biały dzień doszło do STRZELANINY! Po oddaniu kilku strzałów zaczęli tłuc się kijem bejsbolowym i siekierą

Strzelanina w Zabrzu - fot. screenshot YouTube @ZABRZE112
Strzelanina w Zabrzu - fot. screenshot YouTube @ZABRZE112

Dantejskie sceny w Zabrzu (woj. śląskie). W biały dzień dwóch mężczyzn podjechało pod budynek ulicy Nowodworskiej w dzielnicy Mikulczyce i wypaliło z broni palnej prosto w głowę chłopaka. Przerażeni ludzie zaczęli uciekać w popłochu. Potem było jeszcze gorzej, co zarejestrował jeden ze świadków.

Sceny niczym z amerykańskiego filmu. W sobotę 25 czerwca na ulicach Zabrza doszło do krwawej awantury między kilkoma mężczyznami. Po godzinie 19 policjanci otrzymali zgłoszenie o postrzeleniu mężczyzny na ulicy Nowodworskiej.

Strzelanina w Zabrzu

Wszystko działo się bardzo dynamicznie. Pod jeden z bloków w Zabrzu podjechało dwóch mężczyzn. Jeden z nich wyciągnął broń i wycelował nią w głowę innego mężczyzny, a następnie oddał strzał.

 Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że pod ten adres przyjechało samochodem osobowym dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał broń czarnoprochową, i kiedy mężczyźni wysiedli z auta, oddał strzał w kierunku mężczyzny, który był na podwórku — relacjonował w rozmowie z PAP mł. asp. Sebastian Bijok z lokalnej policji.

Krótko po tym mężczyźni zaczęli się bić. Używali nie tylko pięści, ale i młotka oraz kija bejsbolowego.

Po oddaniu strzału doszło do regularnej bójki pomiędzy tymi dwoma mężczyznami a innym mężczyzną, który przebywał pod tym adresem. W jej trakcie używano niebezpiecznych narzędzi, jak siekiera i kij bejsbolowy. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia odnieśli obrażenia. Została im udzielona pomoc medyczna — kontynuował policjant.

Mężczyzna, do którego strzelano z broni, może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ okazało się, że była ona naładowana śrutem, a nie kulą. Nie odniósł poważnych obrażeń, dzięki czemu już tego samego dnia został wypisany ze szpitala do domu.

Napastnicy zostali zatrzymani. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono także trzy sztuki innej broni czarnoprochowej oraz narkotyki. Wszyscy, którzy brali udział w zdarzeniu, łącznie z poszkodowanym, pochodzą z Zabrza. Tak samo wszyscy byli wcześniej notowani za popełnienie różnego rodzaju przestępstw.

Poniżej możecie obejrzeć mrożące krew w żyłach nagranie, na którym uchwycono zajście.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Rosjanie ostrzelali centrum handlowe - fot. screenshot Instagram @zelenskiy_official

Rosjanie zaatakowali centrum handlowe w Krzemieńczuku. Blisko dwadzieścia osób nie żyje, a ponad 30 uznano za zaginione

Wolontariuszka zdradziła, jak wyglądały ostatnie chwile życia Pawła Adamowicza - fot. screenshot YouTube @Portal Miasta Gdańsk

Wolontariuszka opowiedziała, co działo się na scenie w chwili ataku na prezydenta Gdańska. Jej relacja wywołuje łzy. „To były ułamki sekundy”