w

Rosjanie pojmali Ukraińców, ale tym razem to… dobra wiadomość. Sytuacja budzi zdziwienie [ZDJĘCIA]

fot. Twitter

Podczas walk na wschodzie Ukrainy doszło do sytuacji, która dla słabiej zorientowanych w zawiłościach walk na Ukrainie osób wydawałaby się wprost nieprawdopodobna. Rosjanie z legionu „Wolność Rosji” złapali Ukraińców walczących po rosyjskiej stronie.

Zdjęcia przedstawiające dwóch pojmanych i skrępowanych żołnierzy i pilnujących ich wojskowych w kominiarkach obiegły internet. To, jakiej narodowości są osoby ze zdjęć może budzić zdziwienie.

Rosjanie z rosyjskiego legionu „Wolność Rosji” schwytali byłych Ukraińców, którzy walczą po stronie Rosji” – podpisano zdjęcie.

Fakt, że Rosjanie pojmali Ukraińców walczących po stronie Rosji zszokował niektórych internautów. Najwyraźniej nie zdawali oni sobie sprawy, że po ukraińskiej stronie walczy tzw. legion „Wolność Rosji”.

Ukraińcy walczący wraz z rosyjskim wojskiem najprawdopodobniej pochodzą natomiast ze związanych z Rosją samozwańczych republik ludowych. W związku z tym, że republik nie uznają jednak żadne kraje poza Rosją, formalnie są oni wciąż Ukraińcami. Mieszkańcy tych terenów wcielani są do rosyjskiej armii.

To jest strasznie skomplikowane” – komentują internauci.

Obecni jeńcy to niejedyna zdobycz legionu. Jakiś czas temu członkowie jednostki pochwalili się, że podczas walk udało im się przejąć rosyjski czołg, który teraz posłuży do walki z wojskiem Putina.

Legion „Wolność Rosji”

Legion „Wolność Rosji” to niezwykła formacja, która została założona w kwietniu. Choć członkowie zachowują anonimowość, legion ma składać się z rosyjskich dezerterów oraz jeńców, którzy zdecydowali się dołączyć do obrońców Ukrainy.

Członkowie zgodzili się podjąć walkę przeciwko krajowi, w którym się wychowali. Rosjanie z legionu stanowczo sprzeciwiają się rządom Władimira Putina oraz są niezadowoleni przebiegiem „operacji specjalnej”.

Żołnierze legionu „Wolność Rosji” ogłosili, że są oburzeni brakiem dyscypliny i lekceważeniem życia ludzkiego przez władze w Moskwie.

– „Od teraz będziemy walczyć o Rosję przeciwko reżimowi Putina w ukraińskich mundurach i z symbolami nowej Rosji. Za Rosję! Za wolność!” – pisali na Telegramie

Do legionu niedawno dołączył były prezes rosyjskiego GazprombankuIgor Wołubujew, który stwierdził, że musi odkupić swoje dawne przewinienia.

Źródło: NEXTA;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Tysiące krów zmarło w Kansas z powodu upałów. Przerażające nagrania [VIDEO]

Ojciec utopił troje dzieci - fot. screenshot Twitter @nypost

Bestialstwo! Utopił trójkę dzieci tylko dlatego, że nie chciał ich oddać matce. Policjanci byli przerażeni, gdy weszli do jego domu