w

[VIDEO] Były prezes rosyjskiego Gazprombanku ruszył na front! „Jeżeli wy także nienawidzicie reżimu Putina…”

fot. Twitter

Igor Wołubujew, były wiceprezes Gazprombanku i rzecznik Gazpromu, jakiś czas temu wyjechał z Rosji do Ukrainy, informując, że zamierza odpierać rosyjską inwazję. Okazuje się, że nie były to puste obietnice, a 50-latek dołączył do legionu „Wolność Rosji”.

Wołubujew w przeszłości powiązany był z największymi rosyjskimi gigantami. Pod koniec marca 50-latek przyznał, że sam ma ukraińskie korzenie i wyjechał do Ukrainy, twierdząc, że polityka Władimira Putina prowadzi Rosję ku upadkowi.

Były wiceprezes Gazprombanku wyznał, że „urodził się w Ochtyrce na Ukrainie i postanowił do niej wrócić, by bronić swojej ojczyzny.” W rozmowie z niezależnym rosyjskim wydaniem „The Insider” Wołobujew stwierdził, że chce zmyć swoją przeszłość.

– „Moja wizyta jest jak skrucha, chcę zmyć moją rosyjską przeszłość. Chcę pozostać w Ukrainie do zwycięstwa” – powiedział Wołobujew.

50-latek tłumaczył, że wojna w Ukrainie „to zbrodnia Putina, rządu rosyjskiego, a właściwie narodu rosyjskiego”

 „Bo to nie Putin zabija tutaj Ukraińców, to nie Putin kradnie muszle klozetowe, to nie Putin gwałci kobiety. To jest naród rosyjski. I ja, chociaż jestem Ukraińcem z narodowości, również ponoszę za to odpowiedzialność” – powiedział Wołobujew na łamach The Insider.

Wołobujew walczy z rosyjską inwazją

W sobotę w sieci pojawiło się nagranie ukazujące byłego wiceprezesa Gazprombanku na treningu strzeleckim legionu „Wolność Rosji”. Na filmie widać, jak Igor Wołobujew oddaje kilka strzałów z karabinu, a następnie przemawia do oglądających.

Służę w legionie „Wolność Rosji”. Jeżeli wy także nienawidzicie reżimu Putina i chcecie, żeby Rosja była wolna i demokratyczna, to dołączajcie do nas – powiedział.

Legion „Wolność Rosji”

Legion „Wolność Rosji” to utworzona po rosyjskiej inwazji na Ukrainę jednostka ukraińskiej armii, która składa się z Rosjan i Białorusinów, którzy zgodzili się walczyć po stronie Ukrainy. Przed wstąpieniem do legionu członkowie sprawdzani są przez ukraińskie służby.

Symbolem legionu jest biało-niebiesko-biała flaga, która jest zmodyfikowaną rosyjską flagą. Biało-niebiesko-biała flaga stała się symbolem rosyjskiego oporu przeciw Putinowi. Podczas ostatnich tygodni widzieliśmy już legion w akcji na froncie.

Źródło: Twitter – Nexta

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

2 komentarzy

  1. Co do tego legionu o którym mowa. Jest to udowodnione, że to Fake, nie ma czegoś takiego poza tym cżłonkowie mojej rodziny na Ukr jak i w Rosji nigdy ie słyszeli o czyms takim

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Dwóch geniuszy postanowiło ukraść kamery monitoringu. Wpadli, bo… ich nagrały

Oliwia Bieniuk narozrabiała w pociągu. Została zrugana przez oburzonych współpasażerów