w

Michał Wiśniewski jest NIEULECZALNIE chory! Opowiedział o najgorszym momencie w życiu. „Praktycznie nie miałem paznokci”

Michał Wiśniewski, fot. Instagram @m_wisniewski1972
Michał Wiśniewski, fot. Instagram @m_wisniewski1972

Michał Wiśniewski przez bardzo długi okres czasu nie poruszał tematu swojego alkoholizmu i bankructwa. Dopiero teraz wyznał, że w tym trudnym czasie zmagał się z nasilającymi objawami nieuleczalnej choroby. Co mu dolega?

Michał Wiśniewski to popularny wokalista, który w 1994 roku wspólnie z Jackiem Łągwą założył zespół Ich Troje. Wspólnie nagrali dziewięć albumów studyjnych, które w mig podbiły rynek muzyczny. Krążki Ad. 4 i Po piąte… a niech gadają, w krótkim czasie pokryły się złotem. Dzięki ogromnej popularności wokalista może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Zaliczyć do nich można m.in. nagrodę publiczności, którą zdobył przy okazji konkursu Premier podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz pięć Superjedynek. Dwukrotnie reprezentował Polskę podczas Eurowizji, jednak nie odniósł spektakularnego sukcesu.

Artysta cieszy się dużym zainteresowaniem fanów i mediów nie tylko ze względu na swoje osiągnięcia artystyczne. Mowa oczywiście o bujnym życiu uczuciowym, które wiedzie od wielu lat. Ma za sobą cztery rozwody, a obecnie pozostaje w piątym związku małżeńskim. Z Martą Wiśniewską doczekał się dwojga dzieci — syna Xaviera i córki Fabienne. Z Anną Świątczak wychowywał córki — Etiennette Annę i Vivienne Viennę. Owocem obecnego związku jest syn, Falco Amadeus.

Muzyk ma za sobą naprawdę trudny czas i dopiero niedawno wrócił na scenę, by kontynuować swoje dzieło. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o alkoholizmie, bankructwie i walce z nieuleczalną chorobą.

Michał Wiśniewski ma łuszczycę

Wiśniewski w Dzień Dobry TVN wyznał, że w najgorszym okresie swojego życia, gdzie był narażony na ogromny stres i regularnie zaglądał do kieliszka, objawy łuszczycy, z którą zmaga się od przeszło 30 lat, bardzo się nasiliły.

Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci […]. Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny mi nakładały paznokcie. No wyglądało to po prostu fatalnie, nie mówiąc już o tym, że pod koniec zaczęło mi atakować twarz — wyznał.

To nie pierwszy raz, gdy artysta porusza ten temat. Kilka lat temu w rozmowie z portalem byczdrowym.info powiedział, że choroba silnie atakowała jego organizm w czasie, gdy mierzył się z największymi problemami osobistymi.

Kolejny rozwód, znowu wrócił alkohol. Istotą rozwoju choroby na każdym jej etapie były sytuacje trudne, które pociągały za sobą całe mnóstwo przeżyć, z którymi musiałem sam sobie radzić, w różny sposób. I choroba wróciła, spotęgowana, w miejscach już bardzo widocznych — powiedział.

Michał Wiśniewski o bankructwie i alkoholizmie

Przy okazji wizyty w studiu Dzień Dobry TVN Michał zauważył, że w przeszłości nie szanował pieniędzy, choć miał ich tyle, że z powodzeniem nie musiałby pracować do końca życia. Będąc u szczytu popularności, popadł w liczne problemy, które niemalże ściągnęły go na samo dno.

Gdybym wiedział, że się przewrócę, to bym usiadł. Przeszedłem przez to z trudem, ale godnie. […] Ludzie oczekiwali, że będę chodził w worku po ziemniakach, że wyląduję pod mostem. To było najgorsze. 

Wiśniewski powiedział, że walcząc z alkoholizmem, zdecydował się na wszywkę, dzięki której żyje w trzeźwości już szósty rok. Poradził sobie też z długami, ogłaszając upadłość konsumencką. Musiał jednak pokonać bardzo długą i niezwykle krętą drogę, by znaleźć się w miejscu, w którym jest obecnie.

Nie piję już dokładnie szósty rok, upadłość też mam już za sobą, ale to jest tak, że alkoholikiem i bankrutem zostanę już na zawsze […]. Najprościej byłoby zrezygnować, załamać się i pić wódkę — dodał.

Na przykładzie Michała widać, że można wyjść nawet z największego życiowego dołka. Jego życie z powrotem nabrało barw, a on skupia się na celach zawodowych i rodzinie. Ostatnio wraz z Polą wyznali, że szykują się do drugiego ślubu i hucznego wesela, którego wcześniej nie mogli wyprawić z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Wyciek z rosyjskiej armii. Opublikowano szokujące wiadomości i zdjęcia

Eurowizja 2022, Jacek Kurski, Ida Nowakowska - fot. screenshot YouTube, AKPA

TVP komentuje skandal z wynikami głosowania na Eurowizji 2022. Ujawniono skład polskiego jury!